Vipbakim

En Son Trend Makyaj Ürünleri

En Son Trend Makyaj Ürünleri

En son trend makyaj ürünleri günlük hayatımızda kendimizi güzel ve özel hissetmek için birçok seçenek sunmaktadır. Bunlar genel anlamda çevremizdekileri değil, kendimizi mutlu etmek için yaptığımız şeylerdir. Yapılan düzenli bir makyaj ile “yeniden doğmak” mümkün olabiliyor. Modayı takip etmeye devam ederken, makyaj modasından da geri kalmamaya çalışıyoruz. Zira gönlümüzde modanın da ayrı bir yeri var, makyajında.

Son dönem makyaj ürünleri

Takip ettiğimiz en son trend makyaj ürünleri içerisinde her yıl farklı ürünler ön plana çıkabiliyor. Bu yılın en gözde beş ürünü ise şöyle sıralanıyor;

  • Urban Decay Gwen Stefani for palet
  • L’oreal Paris True Match
  • Lancome Grandiose mascara 01
  • Maybelline New York Color Sensational ruj 547 pleasure me red
  • Yves Saint Laurent Rouge Volupte Shine 21 ruj

Peki en son trend makyaj ürünleri yardımı ile ortaya neler çıkarılabilir? Son dönemin en trend makyajları nasıl oluşturabilir? Telaş yok, hepsi burada.

Islak görünümlü ( Strobing ) makyaj : Bu makyaj türü genellikle ünlerin yüzlerine uyguladığı bir tekniktir. Yüzün bazı kısımlarına ıslaklık vererek belirginleştirmek anlamını taşır. Bu makyajın geçerli faktörleri arasında “temiz ve nemlendirilmiş bir cilt üzerine uygulanması” bulunur. Sivilce, kızarıklık veya göz altı morluklarının kapatılması makyajın daha çok ön plana çıkmasını sağlayacaktır.

Makyaj Pişirme ( Baking ) : Bu modanın “öncüsü” sorusuna verilebilecek tek cevap; Kim Kardashian’dır. Aslında eski bir teknik olan makyaj pişirme, mrs. Kardashian ile beraber yeniden trend olmuştur. Bu makyajın temel prensibi içerisinde, pudranın ısı yardımıyla “cilt makyajına” tamamen karışması yer alır. Transparan bir pudranız, yoğun bir gözaltı kapatıcınız, yumuşak bir makyaj fırçanız ve pudrayı uygulamak için süngeriniz varsa sizlerde bu makyajı evlerinizde yapabilirsiniz.

Uzay makyajı modası : Günümüzde özellikle filmlerin içerisinde rastladığımız bu makyaj modası, teknolojik gelişmelere ne kadar ayak uydurduğumuzun da bir kanıtı. Şimdilik sadece podyum ve filmlerin içerisinde karşılaştığımız bu göz alıcı yenilik, zaman içerisinde daha yaygın bir boyuta erişecektir. Belki de şu anda merak duyuyorsunuz? Hem ne olmuş. Evin içinde denemekten zarar gelmez.

Mor makyaj trendi : Cıvıl cıvıl renklerin arasında iddialı bir ton. Genellikle insanlara karamsarlık ve şüphe veren bir renktir. Neden? Zira bu rengin herşeye uyum sağlamayacağı ya da herşey ile kullanılamayacağı düşünülür. Hata! Bilakis bütün renklerin “doğru kullanış tarzları” olması mor içinde geçerlidir. Denenmeli ve görülmelidir.

Retro Makyaj : Etkisini yitirmeyen makyaj modellerinden biridir. Gözleri daha çok ön plana çıkarıyor olması bu konuda önemli bir faktör oluşturmaktadır. Günümüz gelinlerinde tarafından da kullanıldığı gözlemlenebilir. Dikkat edilmesi gereken birkaç nokta bulunuyor. Bu makyaj “açık tenli” bir görünüm elde edilmek için yapıldığından, koyu tonlu kapatıcılardan uzak durulması gerekiyor. Bunun dışında gözlerinizin daha çok ön plana çıkmasını istiyorsanız, rimel yardımı ile kirpiklerinizi daha uzun bir görünüme kavuşturabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.