Vipbakim

En Trend Ruj Renkleri

En Trend Ruj Renkleri

En trend ruj renkleri mevsimlere bağlı olarak farklılık gösterir. Yaz mevsiminin gelmesi ile birlikte daha canlı ve cıvıl cıvıl renklerde rujlar tercih edilirken sonbahar ve kış mevsiminde daha koyu ve mat renkler kullanılır. Bundan dolayı trend olan ruj renklerini bakarken içinde bulunulan mevsimi göz önünde bulundurmak tavsiye edilir.

Sonbahar mevsimi için moda olan ruj renklerine bakıldığında göze çarpan ilk renk sofistike siyahtır. Bu renk rujlar hem birçok kıyafete uyum sağlamakla birlikte dudakları daha hoş bir görünüme kavuşturur. Bu nedenle pek çok kişi tarafından tercih edilir. Bu renk ruja sahip olmak için kozmetik mağazalarını gezmek yeterli olmaktadır. Genellikle birçok markada sofistike siyah ve benzeri renkler yer almaktadır.

Sonbaharda Trend Olan Ruj Renkleri

Sonbahar mevsiminde sıklıkla tercih edilen ruj renkleri içerisinde şeffaf mercan rengi yer alır. Bu renk şeftali tonları ile pembe tonlarının karışımından elde edilmekte olup dudaklarda canlı ve parlak bir görünüm ortaya çıkarır. Benzer durum pembe tonlarında rujlar için de geçerlidir. Bu renk rujlar sonbahar mevsiminde ağırlıkta kullanıldığı gibi dudakta doğal durmaları nedeniyle diğer mevsimlerde de kullanılabilme özelliğine sahiptir. Özellikle açık renk tene sahip olan kişilerde pembe tonlarında rujlar oldukça tatlı bir hava kazandırır. Bu nedenle böyle renkler birçok kişi tarafından severek ve sürekli olarak kullanılır.

2017 Ruj Renkleri

2017 yılına bakıldığında dudaklarda parlak tonlarda rujların hâkim olduğu görülür. Bunun yanı sıra koyu renklerde rujlar da uzun süredir birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. Bu nedenle ruj rengi tercih edilirken trend olan renklerin yanı sıra cilt rengine uygun olan tonların da seçilmesi tavsiye edilir.

Koyu renk rujlara bakıldığında özellikle mor renk rujlar yaygın biçimde kullanılır. Bu tonlar dudakları daha dolgun gösterirken aynı zamanda çekici dudaklara kavuşmaya yardımcı olmaktadır. Bu durumun farkında olan birçok üretici firma ise ruj renklerinin içerisinde mor renklere ağırlıklı olarak yer vermektedir.

Trend ruj renkleri arasında nude tonlar da sıklıkla tercih edilir. Dudaklarda doğallıktan yana olanlar için bu tonlar vazgeçilmezdir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.