Vipbakim

Esmer Tene Makyajın Püf Noktaları

Esmer Tene Makyajın Püf Noktaları

Esmer Tene Makyaj Nasıl Yapılır?

Esmer kadınların ne kadar çekici bulunduklarına dair birçok görüş varken, bu çekiciliğimizi yapacağımız makyajlarla da desteklemek artık adeta bir şart halini almıştır. Esmer kadınlar, normale göre daha koyu bir ten rengine sahip oldukları için, esmer tene makyajın püf noktalarından faydalanarak daha doğru ve çarpıcı bir makyaj yapabilirler.

Beyaz tenlilere oranla, esmer kadınların ten renkleri ile orantılı makyaj yapmaları, yaptıkları bu makyajın belli bile olmamasına böylece dikkat çekmeyen bir görünüm elde etmelerine sebep olur. Bu yüzden esmer kadınların yapacakları makyajlarda esmer tene makyajın püf noktalarından faydalanmaları gerekmektedir. Sizin için esmer tene makyajın püf noktaları yazımızda tüm bu tavsiyeleri derledik.

Esmer Tene Makyaj Tekniklerinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Esmer ten, normal tenlere oranla daha koyu bir ten rengidir. Bu yüzden yapılacak fondöten seçimi, far seçimi, eyeliner ya da kalem seçimi de bu kriter göz önünde bulundurularak yapılmalıdır. Her makyajda olduğu gibi, esmer tenliler için yapılacak makyajda da abartıdan uzak duruyoruz.

1) Fondöten seçimi. İlk olarak işe fondöten seçiminden başlıyoruz. Fondöten seçiminizin teninize uygun olmasının ne kadar önemli olduğunu bir kez daha vurgulayalım. Çünkü ten renginize uygun olmayan fondötenler, cildinizde sırıtarak doğallığınızı engeller ya da size solgun bir görünüm katabilir. Esmer tenlerin cilt yapıları, diğer tenlere oranla daha yağlı olmaktadır. Bu yüzden fondöten seçiminizi yaparken bu kriteri de göz önünde bulundurmayı unutmayın.

2) Pudra seçimi. Fondöten seçiminizi yaptıktan sonra sırada pudra seçimi var. Aynı şekilde, seçeceğiniz pudranın özelliği de cildinizde duruş itibari ile çok önemli bir konudur. Bu yüzden esmer tene sahip olanların kapatıcı özellikleri yoğun olan pudralara yönelmeleri iyi olur.

3) Kaşlar. Esmer tenlilerin makyajlarından dikkat etmesi gereken önemli özelliklerden bir tanesi kaşlarıdır. Kaşlar teninizle orantılı olarak daha dolgun bir görünümde olmalı. Bu yüzden bir kaş kalemi yardımı ile kaşlarınız arasındaki boşlukları doldurabilirsiniz.

4) Far Rengi seçimi. Göz makyajınız içinde seçeceğiniz far tonlarına özellikle dikkat edin. Esmer tenlilerin kullanması gereken far renkleri genellikle, mürdüm, gri, kırmızıya dönük kahve tonları, altın rengi, bakır rengi ve kahverengi tonlarından oluşmalıdır. Ayrıca gözlerinize eyeliner ya da kalem sürmeniz gözlerinizi daha da ön plana çıkararak dikkat çekici bir hal almasını sağlayacaktır.

5) Rimel seçimi. Far ve eyeliner uygulamalarından sonra, sıra rimelde. Rimelinizi daha çarpıcı bir görünüm elde etmek adına çift kat sürebilirsiniz. Ancak topaklanmalardan kurtulmak adına, rimelden sonra kirpik tarağı ile kirpiklerinizi tarayabilirsiniz.

6) Ruj seçimi. Esmer tenliler ruj seçimlerinde illaki koyu renkleri kullanmak zorunda değiller. Bulunacağınız ortama ya da isteğinizi göre, örneğin sabahları çıkarken daha açık tonlarda bir ruj seçimi yapabilir, akşam davetlerinizde de kıpkırmızı dudaklarınızla bütün dikkatleri üzerinizde toplayabilirsiniz. Seçim tamamen size ait.

7) Allık seçimi. Esmer bir tene sahipseniz allık seçiminizi de şeftali ya da kahverengi tonlarından yapabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.