Vipbakim

Esmerler Nasıl Makyaj Yapar

Esmerler Nasıl Makyaj Yapar

Makyaj yapımı ten rengine göre farklı olmaktadır. Eğer ten renginize göre uygun bir esmer makyaj yaparsanız çok etkileyici ve ilgi çekici bir hal kazanabilirsiniz.

Cilt rengini olan makyaj oldukça önemli olmaktadır özellikle esmer tenlerde en hâkim renkler genelde kahverengi yani naturel renkler olmaktadır. Esmer makyaj yerde mutlaka fondötenler yağsız olarak kullanılmalıdır.

Esmerler İçin Makyaj Tekniği

Esmerler makyaj yaparken öncelikle en önemli konu fondöten olmaktadır. Fondöten renkleri birden çok tondan oluştuğu için en doğru fondöteni bir olmanız gereklidir. Daha sonrasında uygun fondöten sürdükten sonra fondötenli sürünüz fakat ardından pudra sürmeyi unutmayınız. Pudra konusuna gelecek olursak esmer tenliler pudra sürerken mutlaka kapatıcı olmasını dikkat etmelilerdir. Pudra cildin nefes almasına engel olacağı için cilt üzerinizi bozmaz esmer tenler daha çok yassı toz buralara mutlaka tercih etmelidirler. Esmer makyaj konusunda esmerler için altın rengi, mor, gri, kırmızımsı, kahve tonları ve bakır renklerindeki farları tercih etmelidir. Bunun yanı sıra yapacakları belli rengi burçlar ile de gözlerinizi daha çok ortaya çıkarabilirsiniz. Gözleriniz eyeliner ve maskara sürünmeyi asla unutmayınız.

Bunun yanında dudaklar oldukça önemli olmaktadır cildiniz kuyu olduğu için asla koyu rujları tercih etmeyiniz. Bunun yerine renkli dudak nemlendiriciler ile dudaklarınızı nemlendirebilirsiniz. Bunun yanında kullanılacak morumsu renkleri tercih edebilirsiniz. Bunun yanında unutulmayan eski tenis esmer size en ideal renk natürel tonları olacaktır. Son olarak allık seçimi esmer tenlerde mutlaka kahverengi ya da şeftali tonları olmalıdır. Çünkü esmer tenlerde pembe tonları hoş durmamaktadır. Bundan dolayı gündüz aldık kullanacak iseniz mutlaka şeftali tonlarını kullanmanızı tercih ediyoruz. Bunun yanı sıra asla dikkat çekici olmamaya da çalıştınız.

Esmer makyaj konusunda sizlere sunulmakta olan makyaj malzemeleri ile kırmızı ya da şeker pembe tonlarındaki rujlar ile dudaklarınızı ön plana çok kolay bir şekilde ortaya çıkarabilirsiniz. Bunların yanı sıra kullanacağınız eyelineri sürerek de esmerlerde göz makyajı konusunda çok kolay ve çok şık bir görüntü yaratma imkânınız bulunmaktadır. Bu makyaj yöntemleri sayesinde esmer makyaj kolay bir şekilde yapılmakta.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.