Vipbakim

Evde Doğal Misel Su Nasıl Yapılır?

Evde Doğal Misel Su Nasıl Yapılır?

Evde doğal misel su nasıl yapılır, misel su nedir gibi soruların cevabı veriliyor. Bakımınız için tercih ettiğiniz ürünlerin yapımını öğrenebilirsiniz.

Misel Su Hakkında

Öncelikle bu suyun makyaj temizleme amacı ile yapıldığını bilmelisiniz. Evde doğal misel su nasıl yapılır sorusuna verilen yanıt, makyaj temizleme suyunuzun direkt olarak kullanılması içindir. İşlevsel özelliği temizleme olduğundan, doğal bir yapım ile elde edilmesi son derece avantajlıdır.

Kullanımının avantajlı olmasından yola çıkarak siz de bu suyu evde yapmak isteyebilirsiniz. İlk etapta suyun yapımı iççin gerekli olan malzemeleri temin etmeniz gerekecek. Aşağıda verilen malzemelerin evinizde olması durumunda, direkt olarak yapımına geçebilirsiniz.

Gerekenler;

Suyun yapımı için ilk olarak 100 ml gül suyu

3 damla hint yağı

4 damla kuşburnu

1 adet E vitamini kapsülü gerekiyor.

Tüm bu malzemelerin evinizde olması durumunda yapım aşamasına geçebilirsiniz. Malzemelerin en iyi şekilde temin edilmiş olmasın dikkat etmelisiniz. Cilt temizliğiniz için kullanacağınız bu ürünün son derece titiz şekilde hazırlanması gerektiğini unutmayın.

Doğal Misel Su Yapılışı

Malzemeleri verilen doğal misel su yapılışı son derece kolay. Bunun için malzemeleri aldıktan sonra, anında yapım aşamasına geçebilirsiniz. Yukarıda sunulmuş olan tüm malzemeleri bir kaba koymanız gerekiyor. Hangi malzemenin ilk sırada koyulması gerektiği gibi bir durum yok. Direkt olarak malzemeleri kaba koyabilirsiniz.

Ardından karıştırma aşamasına geçeceksiniz. Karıştırmanın en iyi şekilde olması önemli. Sonucunda ise suyun oluşması sağlanacak. Dilerseniz kaptan alarak çok daha rahat şekilde kullanım sağlayacak bir kaba koyabilirsiniz. Bu sayede sahip olduğu içeriğin de niteliğini koruması söz konusudur. Dilediğiniz gibi hareket ederek, kolay şekilde cildinizin korumasını sağlayın.

Kullanımı;

Yaptığınız misel suyunun kullanımının da titizlik ile olması önemli. Bunun için ilk olarak karıştırmanız gerektiğini unutmayın. Yaptığınız suyun her kullanım aşamasında homojen bir hale gelmesi için karıştırılması gerekecektir. Sorunsuz şekilde talimatlara uymanız halinde zarar görmeden kullanacağınız misel suyunu yapmış olacaksınız. Ev yapımı misel su ile makyajınızın en iyi, şekilde temizlenmesinin olduğunu görmek mümkün.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.