Vipbakim

Evde Fondöten Nasıl Yapılır?

Evde Fondöten Nasıl Yapılır?

Doğallıkla meşgul olanların kozmetik ürünler kullanmak ve makyaj malzemeleri de doğal ürünlerden yana seçme konusundaki takıntıları birçok açıdan farklı arayışlara ihtiyaç duyulmasına neden olmuştur. Evde fondöten nasıl yapılır sorusuna cevap arayanlardansanız siz de kakao tozu ve tarçın kullanılarak üretilen denelerin başarısızlıkla sonuçlandığını fark edeceksinizdir.

Dermokozmetik ürünlerin içinde bile az da olsa kimyasal vardır. Bu kimyasalların bulunması söz konusu olduğundan makyajın kalıcılığın artması mümkün olmaktadır. Ancak ev yapımı denemelerde hem iyi bir kapatıcılık sağlanmaz hem de ürünlerin iyi karıştırılamaması nedeniyle doğru bir makyajın yapılması mümkün olmaz.

İçinde çok kimyasal bulunmayan fondötenler kullanarak makyajınızın daha kötü bir hale gelmesini önleyebilirsiniz. Profesyonel biçimde kullanacağınız fondöten çeşitleriyle sağlığınızı ve görünümüzü riske atmadan makyaj yapabilirsiniz.

Fondöten Seçimi

Her insanın farklı bir cilt tipi vardır. Bu cilt tiplerine göre karar vermek istediğinizde yağlı ciltler için su bazlı, kuru ciltler için ise yağ bazlı ürünler tercih etmeniz uygun olacaktır. Yağlı ciltler için bazen sadece pudra tercih edilebilir. Ancak kapatıcılık oranı yüksek olan bir ürün arandığında kaliteli bir fondöten seçilmesi de önemli olacaktır. Fondöten seçimi yapmak istediğinizde marka konusunda da iyi bir karar verilmesi gerekir. Özellikle bilinmeyen markaların tercih edilmesi cildinize zarar verici etkiler yaratabilir.

Kapatıcı

Aydınlatıcı seçimi de son derece önemlidir. Çünkü makyajızın etkisini gösterecek olan göz çevresi ve yüzünüzün ışık alan kısımlarına süreceğiniz kapatıcılardır. Profesyonel seçimler yapmak istediğinizde kozmetik devi markalarda tercih edilen ürünleri cildiniz için kullanabilirsiniz. Cilt tipine göre fondöten seçimi yaparken kapatıcılarda bu durumun önemsiz olduğunu düşünmemelisiniz. Çünkü kapatıcılarda da bu durumu dikkate almak son derece önemlidir.

Diğer Ürünler

Makyaj malzemelerini seçerken fondötende olduğu gibi diğer malzemelerde de tercihinizi kaliteli markalaran yana yapabilirsiniz. Bu ürünleri tercih ederken alerjik cildi olanların daha hassas davranmaları gerekmektedir. Aksi halde makyaj alerjiye neden olabilir. Cilt bakımında kalitesiz kozmetik ürünler kullanılması söz konusu olduğunda daha zararlı sonular ortaya çıkacaktır. Bu yüzden doğru ürün seçimi söz konusu olduğunda cildinizin bakımını da yapacağınızı unutmamalısınız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.