Vipbakim

Evde Kaş Nasıl Alınır?

Evde Kaş Nasıl Alınır?

Kaş almak dikkat ve özen isteyen bir iştir. Yanlış yapıldığı takdirde kötü ve hoş olmayan bir görüntü ortaya çıkmaktadır. Bundan dolayı kaş almadan önce evde kaş alma teknikleri öğrenilmeli ve bunun sonucunda kaş alınmalıdır. Böylelikle istenilen kaş görüntüsü elde edilmektedir.

Kaş alırken öncelikle kaş boyuna dikkat edilmelidir. Kaşlar genel olarak göz hizasında olacak şekilde alınmaktadır. Fazla uzun boyutlardaki kaşlar kötü bir görüntüye sebep olmaktadır. Buna ek olarak kaş alırken tüylerin uzayış yönüne göre alınması gerekmektedir. Böylelikle istenilen görüntüyü yakalamak mümkün hale gelmektedir.

Evde kaş almak için genellikle en uygun zaman duş sonrasıdır. Rahatlayan ve temizlenen kıl kökleri sayesinde kaşları almak daha acısız ve kolay hale gelmektedir.

Evde Kaş Alma Yöntemleri

Kaş almak için çeşitli yöntemler kullanılmaktadır. Bunların başında cımbız ile kaş almak gelmektedir. Cımbız ile kaş almak için kıl köklerinden tutularak çekilmesi gerekir. Ancak bu esnada tüylerin kırılmamasına dikkat edilmelidir. Kırılan kılların kökü kaşlarda siyah nokta gibi durmaktadır. Bu nedenle kılların kökten alınması önemlidir. Kaş almak için kullanılacak olan cımbızın da sağlık koşullarına uygun ve kişiye özel olması önerilir. Aksi takdirde kıl köklerinde sivilce, yara gibi durumlar meydana gelebilmektedir.

Cımbız ile kaş almanın yanı sıra yaygın olarak kullanılan yöntemlerden biri de ip ile kaş almadır. Bunun için ip belli bir şekilde tutularak çekilir ve kıllar kökten alınır. Bu yöntem pek çok kişiye zor geldiğinden dolayı bilen kişiler tarafından uygulanması gerekir. Bunun yerine daha çok cımbız kullanılmaktadır.

Cımbız ve ipi yanı sıra ağda ile de kaş alınmaktadır. Ancak ağda ile kaş almak için son derece dikkatli olunmalıdır. En ufak bir yanlış hareket kaş şeklinin bozulmasına yol açabilmektedir.

Evde Kaş Almak

Evde kaş almak için bu konuda el becerisinin olması önem taşımaktadır. Eğer bu konuda kişi kendine güvenmiyorsa kesinlikle iş bilen bir kişiye bırakılmalıdır. Kıl köklerinin yumuşak olması kaş almayı daha kolay hale getirmektedir. Bunun yanı sıra evde kaş almak için işlem öncesi kaşlar taranmalıdır.

Etiketler:

Yorumlar
  1. Aksum Demir çelik dedi ki:

    Merhaba.Paylaşımlarınız için teşekkür ederim

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.