Vipbakim

Evde Makyaj Sabitleyici Sprey Nasıl Yapılır?

Evde Makyaj Sabitleyici Sprey Nasıl Yapılır?

Yaz sıcağında makyaj yapıldığında makyajın ter nedeniyle akması büyük bir sorundur. Bunun önüne geçilmesi için tercih edilen kurtarıcı olarak makyaj sabitleyici spreyler kullanıyor. Makyaj sabitleyici sprey çeşitleri, makyaj sonrası yüze püskürtülüyor ve bu şekilde makyajın uzun saatler kalıcı olması sağlanıyor. Kozmetik marketlerden satın alacağınız makyaj sabitleyici spreyleri, evde de yapabilirsiniz. Peki evde makyaj sabitleyici sprey nasıl yapılır? Oldukça basit!

  • 1 yemek kaşığı gliserin,
  • Yarım su bardağı gül suyu.

Bu iki malzemeyi karıştırarak, boş bir sprey şişesinin içine ekleyin. Makyaj yaptıktan sonra yüzünüze 20 cm uzaktan sıkın. Hem makyajınız sabitlenmiş olacak hem de yüzünüzde sivilce gibi sorunların oluşması da engellenecektir.

Makyaj Sabitleyici Nasıl Kullanılır?

Makyajınızı yaptıktan sonra son dokunuş olarak eğer uyguluyorsanız pudranızı uygulayıp sonrasında  makyaj sabitleyinizi kullanabilirsiniz. Bir kere sıkmanızın yeterli olacağı sabitleyici sürekli sürülmemelidir. Yakından püskürtmemeniz gereken ürünü sıkarken gözlerinizi kapamanız son derece önemlidir. Göz makyajınızın da kalıcı olması için gözlerinizi kapalı tutmalısınız.

Yaz Makyajı Nasıl Yapılır?

Yaz mevsiminde makyaj malzemeleri seçilirken genelde suya dayanıklı ürünler ve parlak malzemeler kullanılır. Dudak parlatıcılar, hafif makyaj için açık renk ve ten rengine uygun makyaj malzemeleri kullanılır. Birçok kişi günümüzde plajlarda makyaj yapmaktadır. Bu da makyajın hayatın vazgeçilmezi olmasının göstergesidir. Yaz sezonunda yapılan makyaj için üretilen suya dayanıklı ürünler, yağ bazlı temizleyiciler kullanılarak temizlenmelidir. Bu yüzden makyajın temizliği hususunda da dikkatli olunması gerekir.

Plaj Makyajı Ürünleri Nasıl Olmalı?

Plaj makyajı için suya dayanıklı rimel ve eyeliner yeterlidir. Ancak bazı kişiler rujları da suya dayanıklı olarak üretilen markalardan yana tercih edebilir. Özellikle ünlü isimlerin güneşlenirken ve denize girerken dahi makyaj yaptığı bilinir. Buna özenen kızlarımız da plajları makyaj yapılan bir alan haline getirmiştir. Yaz makyajı ve diğer makyaj uygulamalarıyla her yerde bakımlı olmanın yolu da bilinmektedir. Makyaj yaparken kullanılan ürünler genelde kaliteli ürünlerdir. Bu yüzden suya dayanıklı ürün seçerken kaliteden ödün vermeyin. Aksi halde makyajınızın akması sürpriziyle karşılaşabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.