Vipbakim

Evde Mat Oje Yapımı

Evde Mat Oje Yapımı

Bazen ojeleri mat olarak kullanmak istiyor olabilirsiniz. Bu durumda evde mat oje yapımı ile direkt olarak evdeki ojelerinizi mat şekilde kullanabilirsiniz.

Evde Mat Oje Yapımı Hakkında

Normal ojelerinizi mat hale getirmek için evde mat oje yapımı hakkında bilgi almanız gerekecek. Sunulan bilgiler üzerinden direkt olarak ojelerinizi mat olarak kullanma şansı elde edeceksiniz. Hangi malzemelerin gerektiği ve yapım aşaması hakkında aşağıda bilgi verilmiştir.

Gerekli Malzemeler;

Mısır Nişastası

Kürdan (karıştırıcı)

Kase

Parlatıcı Oje

Yukarıda verilen malzemelerin temin edilmesinden sonra, direkt mat oje yapımı aşamasına geçebilirsiniz. En iyi şekilde oje yapımını sağlamak açısından, malzemelerin doğru şekilde kullanımının önemli olduğunu unutmamalısınız.

Ojenin Yapılışı;

İlk olarak kullanacağınız malzeme nişasta. Nişastayı matlaştırmak istediğiniz ojenin içine ekleyin. Ne kadar ekleyeceğiniz; bir kaşık olarak açıklanmıştır. Bir kaşık nişastayı direkt olarak mat şekilde kullanmak istediğiniz ojenin içine ekleyebilirsiniz. Evde mat oje nasıl yapılır sorusuna yanıt olarak verilen tüm aşamaları eksiksiz şekilde tamamlayın. Sonucunda ise rahat şekilde kullanabileceğiniz mat ojeniz olacak.

Nişastayı ojeye karıştırdıktan sonra direkt olarak kullanabilirsiniz. Mat şekilde sürebileceğiniz ojeniz, koymuş olduğunuz nişastadan ötürü kalınlaşmış olabilir. Bu durumda inceltmek için bir iki damla aseton kullanabilirsiniz. Ojenizin daha sıvı bir hal aldığını göreceksiniz.

Mat Oje Yaparken Dikkat Etmeniz Gerekenler

En önemlisinin ojenin bozulması durumunda aseton ile inceltmek olduğunu söyleyebiliriz. Bunun dışında mat oje yapacak olan kişilerin bilmesi gerekenler arasında, bu şekilde mat oje yapmanız durumunda tek seferlik bir kullanım olacağını bilmelisiniz. Ojenizin günler sonra yeniden kullanılması söz konusu olmaz. Oje nişasta ile girdiği tepkime sonucunda bozulur. Bu sebeple işlemin ardından direkt olarak ojenin kullanılması gerekir.

İşlemi miktarı az kalmış olan ojelerinizde uygulamanız bu sebeple çok daha avantajlı olacaktır. Ojenizin az kalması halinde nişasta miktarını da ona göre dökmeniz de fayda var. Sunulmuş olan mat oje yaparken dikkat etmeniz gerekenler üzerinden direkt olarak ojenizi yapabilirsiniz. En iyi şekilde ojeyi oluşturmuş olacak düzenli şekilde kullanma imkanı bulacaksınız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.