Vipbakim

Far Fırçası Nasıl Kullanılır?

Far Fırçası Nasıl Kullanılır?

Makyaj ürünlerinin doğru kullanımı için far fırçası nasıl kullanılır sorusunu sorabilirsiniz. Bu sorunun cevabı aşağıda detaylandırılmıştır.

Far Fırçasına Göre Kullanım Nasıl Olmalı?

Baktığınızda çok sayıda fırça olduğunu göreceksiniz. Far fırçası nasıl kullanılır sorusunun cevaplanması için far fırçanızın türü de önemlidir. Çok sayıda çeşit üzerinden sunulmuş olan fırçalar ile makyajınızı doğru şekilde yapmak, kullanımın doğru olması ile mümkün olacaktır. Direkt olarak seçiminizi yaparak, farınızı sürebilirsiniz.

İnce Far Fırçaları;

Bu far fırçaları ile göz pınarlarınızın far ile kaplanması çok daha kolay olur. İnce far fırçaları ile gözünüzün üst kısımlarına rötuş atabilirsiniz. Bunun için direkt olarak beğendiğiniz renklerin sürülmesini sağlayabilirsiniz. Far fırçalarınızın herhangi bir şekilde sorun çıkarmaması için her renkte farklı kullanılması ya da direkt olarak önceliğin açık renkte olan farlara verilmesi sağlanmalıdır.

Kalın Far Fırçaları;

Göz makyajına başlarken ilk etapta far fırçası ile gözünüzün üt bölümünün kaplanması sağlanır. Bunu tek seferde yapmak için direkt olarak kalın bir fırça kullanmanız avantajlı olacaktır. Hem tek ton olması hem de tamamının sürülmüş olması için kalın far fırçalarını tercih edebilirsiniz.

Yukarıda verilen far fırçaları çeşitleri arasından sizin için uygun olan far fırçasını alıp, direkt olarak makyaj yapma işlemine başlayabilirsiniz. Doğru bir kullanım ile  göz makyajınızın son derece özel şekilde yapılmasını sağlayacaksınız.

Far Fırçaları ile Far Nasıl Sürülmeli?

Aldığınız fırçaların nasıl kullanıldığı, gözünüze hangi farların ne şekilde sürüldüğü son derece önemlidir. Bu sebeple farları kullanırken sorun yaşamayacağınız şekilde renk seçimi, fırça seçimi olmasına dikkat edin.

  • Far fırçası seçiminizin yapılmasının ardından far renklerinin belirlenmesi önemli.
  • Gözünüze uygun renkler seçin.
  • Gözün tamamına tekbir renk uygulamayın.
  • Farklı renklerin karışımı ile direkt olarak uygulama yapabilirsiniz.
  • Fırçaların tek yön kullanılmasına dikkat edin.

Verilen hususlara dikkat etmeniz durumunda son derece rahat şekilde farın sürülmesinin sağlanması mümkün olur. Far fırçası nasıl kullanılır sorusunun cevaplanmasının ardından,

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.