Vipbakim

Fondöten Sürmenin Püf Noktaları

Fondöten Sürmenin Püf Noktaları

Kusursuz bir makyajın temeli olan fondöten kullanımı hala birçok kişinin başarısız olduğu bir konu. Bu yüzden fondöten nasıl sürülür aşama aşama size anlatıyoruz.

Mükemmel makyajın en önemli aşaması temiz bir cilttir. Bunu sağlamak için cildinize uygun bir sabun ya da yıkama jeli kullanarak cildinizi temizleyin ve daha sonra yine cildinize uygun nemlendiricinizi sürün.

Cildiniz nemlendiriciyi emdikten sonra fondöteninizi sürmeniz gerekiyor. Peki fondötenin sürülmesi ne şekilde oluyor? İşte bu sorunun cevabını bilmek için öncelikle fondöten seçimini doğru yapmak gerekiyor. Fondöten sürmek için cildinize uyan bir ton bulmanız gerekiyor. Eğer çok koyu bir renk varsa, nemlendirici kullanarak fondötenin rengini açabilirsiniz. Açık fondöten seçtiğinizde ise bunu baz olarak kullanabilirsiniz.

Fondöten Uygulaması Nasıl Olmalı?

Cildinizi makyaja hazır hale getirdikten sonra, fondöteninizi bir sünger ya da fırça yardımıyla sürmeye başlayın. Bu şekilde eşit miktarda dağılmasını sağlayabilirsiniz. Özellikle yoğun kapatıcı özelliği bulunan fondötenler bir yerde fazla başka bir yerde az olabilir ve bu görünümü etkileyebilir.

  • Yüzünüze eşit biçimde fondöten uygulayın,
  • Kapatıcı ve aydınlatıcıyı fondötenden sonra sürün,
  • Cildinizdeki kusurlar kapanmamışsa cildinize pudra ile son bir rötuş yapabilirsiniz.

Fondöten sürmek istemeyenler BB kremleri aynı şekilde kullanarak ciltlerinde renk eşitliğini sağlayabilirler.

Hangi Fondöteni Seçmeli?

İyi bir fondöten cildinizde yok gibi görünendir. Yani kusurları mükemmel biçimde kapatan, cildinize maske etkisi yaratmayan ve sorunsuz bir biçimde görünen fondötenleri tercih ederek sağlıklı bir cilt dokusunun oluşmasını sağlayabilirsiniz. Bu yüzden seçeceğiniz fondöten markası kaliteli ve bilinen bir marka olmalıdır.

Hangi Tonu Bulmalı?

Yüzünüzde olduğundan çok daha koyu ve açık görünün bir fondöten etki etmeyecektir. Bu yüzden her zaman doğal renginizle en uyumlu olan ürünü seçmelisiniz. Özellikle profesyonel makyaj markalarının renk kartelaları son derece gelişmiş olduğu için tercih edilebilir. Bu ürünleri seçerseniz doğru rengi bulabilirsiniz. Fondöten sürmek doğru rengi bulunca problem olmaktan çıkacaktır. Bu yüzen mutlaka deneyerek ürün satın almalısınız.

Cilt Tipine Uygun Seçimler

Cildiniz yağlıysa su bazlı, kuruysa yağ bazlı fondöten sürmek ciltteki problemlerin önüne geçecek ve doğal bir görünüm sağlayacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.