Vipbakim

Fondöten Ve Pudra Nasıl Seçilir

Fondöten Ve Pudra Nasıl Seçilir

Makyaj yaparken dikkat etmeniz gereken her zaman temiz cilde uygulanmasıdır. Onun dışında neyi nasıl kullanacağınız bilerek makyajınızı kusursuz yapabilirsiniz. Özellikle yaz aylarında cilt sağlığınızı korumak için fondöten ve pudra seçerken daha dikkatli davranmalısınız.

 

Fondöten Seçimi

Yaz aylarında Makyaj için seçeceğiniz  fondötenin yağsız olması ve suya dayanıklı olması önemlidir. Yazın cildiniz çok fazla terlediği için akar ve ince yapılı fondötenler tercih edilmelidir.  Yeterince kapatıcı olan ürünleri tercih ederken en sıkı çalışan kozmetik ürünü olduğunu da unutmayın. Yüzünüz için fondöten alırken çok etkin olan hepsi bir arada kapatıcıları tercih edin. Son zamanlarda çok tercih edilen BB Kremler bütün gereken özellikleri içinde barındırıyor. Güneşten korunma, kapatıcılık, nemlendirme ve kırışıklıkların giderilmesinde bu kremler oldukça etkili. Çok pahalı kozmetiklerden daha etkin ve kurutmayan bir etkiye sahipler.

 

Doğru fondöten seçimi

1. Krem veya kırık beyaz renginde daha iyi bir görünüme sahipseniz sıcak tonlar ideal.

2. Bembeyaz renklerde iyi görünüme sahipseniz soğuk tonlar ideal.

Fondöteninizden iyi bir sonuç almak için ellerinizi ısıtın ve parmak uçlarınız yardımı ile yüzünüze uygulayın. Bu uygulama fondöteninin cildinizde yayılmasını kolaylaştırır.

 

Pudra Nasıl Seçilir

Pudra seçiminde yaz aylarına girdiğimiz bugünlerde en doğru seçimi bronzlaştırıcı olanlarıdır. Bronzlaştırıcı pudralar allık ve far uygulaması gerektirmeden sizi en güzel hale getirmek için tek başına etkin bir kozmetik ürünüdür. Bronzlaştırıcı pudrayı gölge vermek için gözlere, yumuşatmak için kaşın tamamına hafif dokunuşlarla uygulanabilir. Bronzlaştırıcı pudrayı özellikle makyaj yapmakta acemi olan bayanlar tercih etmeliler. Çünkü kötü sürülen bir allık tüm güzelliğinizi gölgeler. Yanakta oluşan kırmızı bir leke palyaço sanılmanıza engel değildir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.