Vipbakim

Göz Altı Halkalarını Kapatan Makyaj

Göz Altı Halkalarını Kapatan Makyaj

Sabah uyandınız ve aynada yine aynı manzara mı var? Göz altlarınız koyu mor halkalarla mı çevrili? Üzülecek bir şey yok iyi dinlenemiyor, stresli vaya genetik nedenlerden kaynaklanan göz altı torbalarındaki morluklar veya çökmeler giderilebilir. Peki ama nasıl sorusuna en güzel cevabı makyaj sanatçıları veriyor.goz-alti-halkalarinin-tedavisi

 

Renk düzeltme yardımları ile koyu halkalara savaş açıyoruz. Turuncu ve mavisarı ve mor birbirlerini kapatan renklerdir.Göz altınızda ciddi mor halkalar varsa bu halkalar muhtemelen biraz mordur biraz mavimsidir. Neyse ki onları ortadan kaldırmanın yolunu yani turuncu ve sarı kapatıcıların mükemmel gücünü biliyoruz. Ayrıca tüm bunlardan sonra cildinizi birazcık aydınlatmak içinde somon rengi gölgeler vereceğiz.

Kullanacağımız malzemlere gelirsek;

  • Turuncu ve sarı kapatıcı
  • Bir fondöten fırçası
  • Fondötengoz-alti-halkalari-icin-maske

 

İlk önce cildimizin nemlenmiş olması gerekiyor bu ön koşulumuz. Cildinizi nemlendirdikten sonra fondöten fırçanızı kapatıcıya batırın. Fırçanızın çok kalın olması gerekmiyor ama orta boy bir fırça işinizi daha iyi görecektir.

Karanlık mor halkanızın tam orta yerine gelecek şekilde fırçayı getirin ve dışa doğru hareket ettirerek fırça ile kapatıcıyı sürün. Halkanın tamamına aynı şekilde göz çukurundan dışa doğru çekerek kapatıcıyı uygulayın. Gözün iç köşelerini unutmayın ve hafifçe parmağınızla karıştırın.

Somon renkli aydınlatıcıyı da aynı şekilde uygulayın. Sonrasında kapatıcı sürdüğünüz bölgeler de dahil tüm yüzünüze fondoten sürün. İşte koyu halkalara veda ettiniz, artık güzel bir gün sizi bekliyor.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.