Vipbakim

Göz Farı Nasıl Sürülür Hangi Malzemeler Kullanılır?

Göz Farı Nasıl Sürülür Hangi Malzemeler Kullanılır?

Göz farı nasıl sürülür sorusunu birçok kişi merak etmektedir. Kullanılan renkler karmaşıksa veya ilk kez sürecekseniz hazırlık açısından bilgi olması fayda sağlar.

Göz Farı Nedir?

Farklı renklerde makyaj amaçlı kullanılan, tek renk ya da değişik renklerin kombini şeklinde kullanılan kozmetik ürünler göz farı şeklinde tanımlanabilir. Göz kapağı ve bazen de göz diplerine sürülebilir.  Ortaya güzel sonuç çıkması için teknik ve renk geçişleri iyi ayarlanmalıdır. Göz farı nasıl sürülür  diyen kişiler için önemli bir ayrıntıdır.  aksi halde kötü bir makyaj olabilir.

Göz Farı Nasıl Sürülür?

Göz farı nasıl sürülür  denilince bunu uygulamadan önce yapılması gereken göz kapağında herhangi bir makyaj kalıntısı olmamasına dikkat etmektir.  Makyaj kalıntısı olursa istenen görüntü olmaz ve  kat  kat kötü bir görüntü oluşur. İstenen renk de oluşmaz. Göz farı sürerken bunun dışında şu aşamalar yapılabilir:

  • Önce renkte karar verilir. Göz kapağının en dışından ortasına kadar koyu renk sürülür. Yani karar verilen rengin kendisi sürülmelidir.
  • Daha sonra orta kısımdan iç kısma kadar açık tonlar sürülür. Belirlenen rengin devamı gibi olmalıdır.
  • Daha sonra tüm sürülen kısmın üstüne  orta tonda bir far sürülür.

Canlı Tonlarda Göz Farı Nerede Kullanılır?

Far kullanırken nerede bu makyajı  değerlendireceğiniz önemli bir detaydır.  Yani yaz aylarında, gösterişli davetlerde renk kullanımı da gösterişli olabilir. Elbette bunun için kişisel zevkler de önemlidir. ayrıca renkli gözlerde canlı tonlar gözün daha da öne çıkmasını sağlar. Mavi, yeşil, turuncu, kırmızı, mor , bordo gibi tonlar bu kapsamda düşünülebilir.

Sade Tonlarda Göz Farı

Sade tonlardan hoşlanan kişiler için daha fazla alanda kullanım olabilir. Yani sade renklerin uyum sağladığı alanlar daha geniş kapsamda düşünülebilmektedir. Siyah, gri, açık kahverengi gibi tonlar, hafif şeftali tonları bu sade kategorisinde değerlendirilebilmektedir.

Göz Farı İçin Renk Uyumu

Göz farı renk  geçişleri renk uyumu en önemli konulardan biridir.  Renk uyumu olmadan farın iyi sonuç vermesi beklenmemelidir. Örneğin canlı tonlarda bir far kullanacaksanız, renk geçişlerindekullanılan tonların birbiriyle iyi bir uyum sağlaması gerekir. Genel fikir vermesi bakımından kırmızı ve yeşil gibi tonların istisnalar dışında pek birlikte kullanılması önerilmez.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.