Vipbakim

Göz Kalemi Nasıl Sürülür?

Göz Kalemi Nasıl Sürülür?

Günümüzde bayan makyajının olmazsa olmazı göz kalemi makyajı olmaktadır. Göz kalemleri farklı renklerde karşımıza çıkarken genelde en çok siyah renk tercih edilmektedir.

Göz kalemi doğru makyajın en önemli unsurudur dersek yalan sayılmaz. Göz kalemleri birden çok renkli olmakta olup genelde gözün iç kısmına sürülen krem ya da beyaz tondaki göz kalemleri gözün dışına ise genelde siyah, mavi, yeşil, lacivert gibi renkler tercih edilmektedir. Günümüzde yapılmakta olan makyajlarda gündelik olsa da özel gece makyajı olsa da göz kalemi olmazsa olmaz durumdadır yani yapmakta olduğumuz göz makyajının en önemli kısmı göz kalemleridir. Bu göz kalemlerinim hoş durmasını istiyor iseniz mutlaka yağlı olarak bulunmakta olan göz kalemi tercih etmelisiniz.

Gözün içine kullanacağınız beyaz ya da krem renkte iki göz kalemi gözünüzü daha da ön plana çıkarırken gözünüzün dışına kullanacağınız siyah renkte bir göz kalemi Buğulu göz yaratmanıza yani son zamanlarda moda olan Buğulu makyajın ana unsuru olmaktadır.

Göz Kalemi Farklı Tekniklerle Sürülebilir Mi?

Göz kalemlerinin kullanımında dikkat etmeniz gereken birtakım şeyler bulunmaktadır:

Bunlardan bahsedecek olursak mesela ten renginiz göz makyajının oldukça önem arz eder göz kalemi kullanırken ten renginize açık ise mutlaka kahverengi göz kalemi tercih etmelisiniz. Bu etkili bakış için oldukça faydalı olacaktır. Bunun yanında gözün dış kısmından başlayarak göz kalemini dikkatli bir şekilde sürmeniz gerekmektedir. Göz kalemi genelde gözün içine sürerseniz gözün dışından sürülürse oldukça etkili ve hoş bir görünüm yaratacaktır. Bunun yanı sıra buğulu göz kalemi makyajı yapmak isterseniz küçük bir pamuk ya da kulak çubuğu yardımıyla siyah ya da kahverengi kalemize atmanız yeterli olacaktır. Göz kalemleri genelde sadece göz için değil kaşları renklendirmek amacıyla da tercih edilebilmektedir.

Sürdüğünüz göz kremini bozulmaması için birtakım şeylere dikkat etmeniz gereklidir bunlar:

  • Göz kaleminin ile aynı ya da yakın bir renkte göz farı tercih ederseniz atmasını önlersiniz
  • Bunun yanı sıra göz çevrenize kapatıcı uygulayarak da kalemin daha kalıcı olması sağlanabilmektedir.
  • Eyeliner sürmeyi tercih ederek de göz kalemi akmaması engellemeyebilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar
  1. Cagri çelik dedi ki:

    Göz kalemi süremek bence bir sanattır:) paylaşımınız için teşekkür ederim

  2. Kerem demir çelik dedi ki:

    Göz kalemi sürmeden dışarı çıkmam.Çok güzel bir yazı emeğinize sağlık.Sitenizi her zaman takip ediyorum.Teşekkürler

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.