Vipbakim

Göz Kalemi Sürme Teknikleri

Göz Kalemi Sürme Teknikleri

Göz kalemi sürme  teknikleri,özellikle  her zaman makyaj yapan kişiler için önem taşır.  Bu tekniklerle düzgün ve hızlı şekilde göz kalemi sürülebilir.

Küçük Gözlerde Göz Kalemi Sürme Teknikleri

Göz kalemi sürme teknikleri  göz yapısı, büyüklüğü küçüklüğü, ne tür   makyaj istendiği gibi detaylara göre yapılmalıdır. Eğer gözleriniz küçükse ve daha büyük göstermek istiyorsanız bu durumda  göz kalemini içeri değil dışarı  sürmelisiniz. Yani çerçeveyi kirpik diplerinde ve dışarıdan yapmanız gerekir.  Bu şekilde daha geniş bir alan yaratmış olursunuz. Ayrıca iç kısma beyaz göz kalemi sürerek de daha da genişliği belirgineştirmiş olabilirsiniz. İç kısmın aydınlatılması daha etkli bir sonuç verecektir. İç bölüm açık ve dış kısım koyu şekilde oldukça güzel bir  görüntü alınır.

Büyük Gözleri Küçültmek İçin Göz Kalemi

Göz kalemi sürme  işlemi gözlerin daha küçültülmesi içinse bu durumda iç ve dış kısma koyu renk göz kalemi sürülmelidir. Yani iç çerçeveyi koyulaştırarak daha küçük gözler elde edilebilir. Gözlerin büyüklüğü ve görüntü dağınıklığı bu şekilde azaltılabilir. Göz kalemi iç kısmın üst bölümüne de sürülmelidir.

Göz Kalemi İle Eyeliner Yapılır Mı?

Göz kalemini çekerken bir diğer yöntem de eyeliner yerine kullanmaktır. Bu şekilde  dağılma riski olmadan kalemle kalıcı bir şekilde eyeliner elde  edersiniz. Bu da iş yeri, alışveriş ya da diğer her yerde işinize yarayan bir çözümdür.  Sıvı eyeliner ile uğraşmak istemeyenler için ideal bir çözümdür.  Eyeliner şeklinde  kullanım yaparken önce taslak çıkarmak ve sonra içini doldurarak eşitlemek gerekir.

Göz Kalemi Seçerken Nelere Dikkat Etmeli

Göz kalemi sürme  işlemi için doğru kalemi seçmek kritik bir konudur.  Göz  kalemini kesinlikle çok ucuz ve kötü yerlerden almamaya çalışınız. Kozmetik ürünlerde çok ucuz ürünlerin malzemesi muhtemelen kötüdür ve göz içinde de kullanılabilen bir ürün olduğu için kızarıklıklar,  bazı mikrobik ve alerjik sorunlara neden olabilir.  Ancak bunun anlamı pahal ürünler almanız demek de değildir. Yani çok ucuz olmaması sağlık açısından yeterli olacaktır. Ayrıca göz kalemi kullanırken bazı aralıklarla ucunu açmayı da unutmayınız.

 

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.