Vipbakim

Göz Şekline Göre Eyeliner Sürme Teknikleri

Göz Şekline Göre Eyeliner Sürme Teknikleri

Her göz şekli için farklı makyaj yapma teknikleri bulunmaktadır. Eyliener sürme teknikleri de göz şekline göre belirlenen makyaj uygulamalarındandır.

Artık günümüzde makyaj yapma işi oldukça profesyonel bir hal almıştır. Geçmiş eldeki makyaj malzemelerine göre kısa sürede yapılan makyajların yerini günümüzde her türlü detaya dikkat edilerek yapılan profesyonel ve etkileyici makyaj uygulamaları almıştır. Eyeliner sürme teknikleri bu makyaj uygulamaları içerisinde en çok dikkat çeken detaylar arasında yer almaktadır.

Çünkü kaliteli ve en ideal makyajda kişinin giyimi kadar fiziksel özelliklerine de dikkat edilerek yapılan makyaj uygulamalarıdır. Bu anlamda göz şekline göre yapılan eyeliner sürme uygulamaları oldukça önem kazanmıştır. Çünkü göz güzelliği en iyi bu şekilde ortaya çıkmaktadır. Aksi takdirde göz şekline uygun olamayan eyeliner uygulamaları gözün güzelliğini ortaya koymaktan uzak ve sönül uygulamalar halini almaktadır.

Mavi Gözlüler İçin Makyaj Tüyoları

Badem Gözler İçin Eyeliner Sürme Taktikleri: Bu göz şekli birçok modelle uygun durumdadır. Ama en etkili olanı ise; Likit eyelinerın ince bir şekilde gözlerin iç kısımlarından itibaren çekilmeye başlanıp, dış köşelere doğru çizginin kalınlaştırılması sağlanmaktadır. Gözlerinin dış köşe noktasına varıldığında ise eyeliner çizgisini hafifçe yukarı çekerek etkileyici bir kuyruk oluşturulmalıdır.

Düşük Gözler İçin Eyeliner Sürme Taktikleri: Burada en önemli nokta kirpiklere olabildiğince hacim kazandıracak uygulamalar yapmaktır. Tüm üst kirpik noktasını kapsayan geniş bir ok ve olabildiğince uzayan eyeliner kuyruk en ideal taktik durumundadır.

Büyük Gözler İçin Eyeliner Sürme Taktikleri: Büyük yuvarlak gözler oldukça ilgi çekici gözlerdir. Burada yapılması gereken bu gözleri daha uzun gösterecek eyeliner uygulamasının yapılmasıdır. Bunun için göz kapaklarının 1 cm ötesine kadar düz ve aynı kalınlıkta bir ok şeklinde eyeliner uygulaması fazlasıyla yeterli olacaktır.

Uzun Gözler İçin Eyeliner Sürme Taktikleri: Uzun gözler son derece etkileyici olmasına rağmen yanlış eyeliner uygulamaları onları olduğundan çok daha dar ve küçük gösterebilmektedir. Kirpik çizgi noktasından biraz uzakta bir ok çizilip gölgelendirme yapılmalıdır. Göz ve kirpik arasında kalan boş noktayı beyaz kalem kullanarak çerçevelenmelidir. Eyeliner sürme teknikleri olarak ise siyah kalem kullanarak gözlerinizin daha büyük ve hacimli görünmesi için kurgulanma sağlanmalıdır.

Yakın Aralıklı Gözler İçin Eyeliner Sürme Taktikleri: Bu göz makyajı taktiğinde amaç gözlerin birbirinden daha uzak görünmesini sağlamaktır. Gözlerin dış köşeleri açık tonlarda koyu tonlara geçiş yapılmalıdır. Eyeliner yukarı doğru bir ok şeklinde çıkarılarak sivri bir kuyruk oluşturulmalıdır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.