Vipbakim

Göz Şekline Uygun Makyaj Önerileri

Göz Şekline Uygun Makyaj Önerileri

Göz makyajları oldukça önem bulunmakta olan bir makyaj yöntemi olarak karşımıza çıkmaktadır.

Başarılı bir şekilde göz şekline uygun makyaj yapıldığı takdirde çok hoş bir görünüm sağlayabilmektesiniz.

Göz Şekline Göre Makyaj Nasıl Yapılır?

Eğer gözünüz küçük ise mutlaka göz makyajı göz altına siyah kalem çekilmiş bir göz makyajı olmamalıdır. Gözlerin küçük görünmesini istemiyor iseniz bu yüzden gözün iç kısmında beyaz bir kalem sürmelisiniz. Ardından siyah kalem ile gözleriniz küçük gözükecek için açık renk farlar kullanmalı ve gözlerinizi büyük göstermelisiniz. Bunun yanında eğer büyük bir göze sahip iseniz büyük gözler mutlaka siyah kalem çekilmelidir. Fakat gözlerin olduğundan daha iyi görünmesini isteyebilirsiniz.  Tabii ki beyaz göz kalemine tercih edebiliyor.

Göz Tiplerine Göre Makyaj

Çekik göz makyajı, çekik göz yapısına şikâyet eden birçok bayan bulunmaktadır. Bundan dolayı asla bu kişiler eyeliner kullanmamalıdır. Gözün dışarıdan içe doğru uzanan siyah kuyruğu ile yapıldığında göz daha çekik duracak bu da göz yapısına bozacaktır. Gözlerinin şekli düşük olan kişiler ise genelde bitkin yorgun kişileri olmaktadır, bu kişilerin ise daha canlı bak alınabilmesi için makyaj teknikleri bulunur bu tekniklerden biri kaşlarınızın olmamasıdır.

Kaşları kısaltmanın ve ardından farları uygulamanız gözlerin yukarı kalkmasını sağlayacaktır. Kaşları kısaltmanın ve ardından farları uygulamanız gözlerin yukarı kalmasını sağlayacaktır

Yakın göz makyajı, kaş arasında yapılacak göz makyajının ardından makyaj göz ucuyla kuyruk kısmından açmalısınız ince bir maskara ile gözün dış ucundaki kirpikleri sürün arıza göz kapağınızı ortasını açarak renkli far kullanın eyeliner da tercih ederek gözlerinizi oldukça hoş gözükebilir.

Ayrık göz makyajı arası açık gözlerde bulmakta olan bu makyaj gözle birbirine yaklaştırmak amacıyla tercih edilmektedir. Bu makyajda kullanılan fondöteni bunun uç kısmına uygulamalısınız ardından kaşlara doğru yayınız fakat maskaraları bir kat sürecektir kurumadan bir kat daha sürmeyi unutmayınız.

Son olarak karşımıza çıkmakta olan göz tipi çukur gözlerdir. Çukur gözlere sahip kişiler makyaj yaparken oldukça dikkat etmelidir. Göz kapağınıza süreceğiniz far hemen yukarıya kadar yayılmalı ardından göz kalemini göz kapağınızın ince bir şerit çekerek maskarayı sürmelisiniz. Alt bölüme de hafif bir kalem uyguladıktan sonra gözün üst kısmına yoğunlaşıp sade bırakmalısınız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.