Vipbakim

Gözü Büyük Gösteren Makyaj Teknikleri

Gözü Büyük Gösteren Makyaj Teknikleri

Bilindiği üzere büyük gözler daima çekici olur. Bundan dolayı herkes gözü büyük gösteren makyaj tekniklerini uygulamaktır.

Gözü küçük olan kişiler dışarıdan gözükmekte olan kötü görüntüyü engellemek amacı ile bu yöntemi çok sık uygulamaktadır. Bu yönteme göre belli tekniklerle gözler oldukça büyük ve dikkat çekici bir hal almaktadır.

Makyaj Nasıl Yapılır?

Göz altlarında bulunmakta olan damarlı gördüğümden dolayı birçok bayanda göz altları karanlık görülmektedir. Bu da gözlerin geri planda kalmasına sebep olur Bundan dolayı size tavsiyemiz altlarınıza uygun ve kapatıcı ile kapatmanız ardından da aydınlatıcı kullanmamız gereklidir. Daha sonrasında göz kapaklarında bulunmakta olan renk eşitsizliği dağıtmak amacıyla beyaz ya da krem tonlarında renk tonları kullanılır. Bu amaç ise renksiz yeni sonlandırmak olacaktır Daha sonrasında eyeliner kullanırken göz yapısı dikkate alınmalıdır. Göz kapağının tamamına uygulanmakta olan eyeliner göz daha küçük gösterecektir bu günümüzde oldukça karşılaştığımız bir durum olmaktadır. Bundan dolayı eyeliner çizerken mutlaka göz kapağının ortasından başlamak ve oldukça dikkat olunması gereklidir.

Daha sonrasında tercih edeceğiniz farlar gözün oldukça büyük gözükmesini sağlar. Bunun yanında üzerinde kullanacağınız kahve tonlarında bir farda göz kapağının yukarıda olmasının yani büyük gözükmesini sağlayacaktır. Doğal bir görünüm sergilemesi için bu farı mutlaka dağıtırız ardından kirpik diplerinden doğru Aynı farı uygulayınız. Bu da büyük gözükmesin de oldukça etkilidir.

Ardından gözlerin aydın görünmesi için ten rengi ya da beyaz renkli bir göz kaleminin alt göz kapağının içinde sürmesi gerekir Bu işi asla siyah bir kalemle yapmayınız bu durumda gözler küçük görünecektir bunların ardından Gözlerin büyük görünmesi için duruş oldukça önem arz eder. Kirpikler ne kadar kalkık olursa gözlerde o kadar büyümüş olacaktır Bundan dolayı Kirpik kıvırıcı ile takma kirpik Tercih edebilirsiniz aydınlık ve yeni bir görünüm için ise göz pınarlarına yapmaya hiçbir zaman unutmayınız. Çünkü bir aydınlatıcı göz pınarına uygulanır. Bu da oldukça hoş bir görünüm sunar. Bunda dolayı eğer gözleriniz küçük ise mutlaka bu gözü büyük gösteren makyaj yöntemleri uygulayarak büyük gözlere sahip olabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.