Vipbakim

Günlük Makyajda Hangi Ürünleri Kullanabilirsiniz?

Günlük Makyajda Hangi Ürünleri Kullanabilirsiniz?

Makyaj günümüzde hemen her kadının vazgeçilmezidir. Kimi hafif kimi ağır makyajdan hoşlanır, kimi değişik renk ve ürünler tercih ederken kimisi standart bir tarzla devam eder. Öyle ya da böyle her kadın günün belli bir kısmını muhakkak makyaja ayırır. Yaptığınız makyajda hangi ürünleri kullandığınız, nasıl bir teknik kullandığınız elbette önem taşır.

Özel bir akşama hazırlanırken yaptığınız makyaj ile herhangi bir özelliği olmayan günde yaptığınız makyaj aynı olmaz. Günlük makyaj daha hafif ürünler ile yapılan, temizlemesi kolay makyajdır. Ayrıca bu makyajın çok dayanıklı olmak gibi bir özelliği taşımazı zorunlu değildir. Gün içinde makyajınızı sık sık tazeleyebileceğiniz anlar yaratabilirsiniz. Makyaj ürünlerinde neredeyse sınırsız seçenekler mevcut. Hal böyle olunca konunun uzmanı olmayan kişiler standart günlük makyajlarında ne kullanacakları konusunda kararsızlık yaşayabilirler.

Günlük Makyajınızı Yaparken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Günlük makyajda kullandığınız malzemeler cildinize ağırlık yapmayacak ürünler olmalı. Çünkü bu birkaç saat dayanması gereken yoğun bir makyaj değil, tüm gün cildinizde kalacak ve tazelenmeye uygun bir makyaj olacaktır. Bu makyajı yaparken yoğunluğu nereye vereceğinizi seçmeniz gerekir. Hem cilt hem göz hem dudakta ağır şekilde kullanılan malzemeler günlük makyaja uygun değildir. Gözünüzü ön plana çıkarmak istiyorsanız hafif hacim sağlayan bir rimel işinizi kolaylaştırır.

Günlük makyajda suya dayanıklı ve ağır rimeller kullanmak zorunda değilsiniz. Maskaranın yanında göz renginize uygun bir kalem de kullanabilirsiniz. Siyah kalemler en çok tercih edilendir ama açık tenli ve renkli gözlü kişilerin kahverengi ya da koyu kahverengi kalem kullanmaları da tavsiye edilebilir. Eğer dikkati dudaklarınızda toplamak istiyorsanız ruj kullanmadan önce dudaklarınızı nemlendirmek faydalı olacaktır. Günlük makyajınızda gözünüz için renkli ve ağır ürünler kullanmadığınızda koyu renk ve yoğun bir ruj tercih edebilirsiniz. Eğer göz makyajınız ağırsa bu durumda da pudra renkli mat veya şeftali tonlardaki rujlardan yararlanmak faydalı olacaktır.

Daha Bitmedi…

Rujunuzun kalıcılığını artırmak için uygulama sırasında altına orta tonlarda bir pudra uygulamak ufak ama kurtarıcı bir hile olacaktır. Göz veya dudak makyajınızı biraz daha canlı göstermek, günlük yaşam içindeki uykusuzluk, yorgunluk belirtilerini biraz azaltmak için teninize de ufak birkaç dokunuş yapmanız gerekir. Teninize uygulayacağınız ince bir baz ile cildinizi hafifçe renklendirmek ve nemlendirmek faydalı olacaktır. Bu baz üstüne kullanacağınız ürünün daha dayanıklı olmasını sağlar.

Baz uygulamasından sonra pudra, fondöten, kapatıcı gibi ürünlerin hepsini kullanmak yerine bunlardan birini tercih edebilirsiniz. Tercih ettiğiniz ürünün üstüne de cilt tonunuzu daha ışıl ışıl ve aydınlık gösterecek bir allık kullanmak sizi daha canlı ve enerjik gösterir. Son olarak kullandığınız maskara, ruj ve allık üçlüsünü makyajınızı yaptıktan sonra çantanıza koyun ve gün içinde kolayca makyajınızı da görüntünüzü de tazeleme imkânı bulun.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.