Vipbakim

Hayali Makyaj Nasıl Yapılır?

Hayali Makyaj Nasıl Yapılır?

Doğallığı tercih eden kadınların yeni gözdesi olarak hayali makyaj ortaya çıkar. Kadınların makyaj trendleri her geçen gün yoğun bir değişiklik gösterir. Öncelikli olarak ağır makyajlar zaman içerisinde yerini yokmuş hissi veren makyajlara ulaştırır.

Bu sayede de kadınların doğal güzellikleri de ön plana çıkar.Doğal görünümlü bir makyaj yapmak hiç makyaj yapmamak ile karıştırılır. Hayali makyaj da en doğal şekli ile bir makyaj yapma söz konusu olur.

Böylelikle de kişiler hem doğal hem de bakımlı bir görüntüyü elde eder.Hayali makyaj için bir takım yapılacak adımlar söz konusudur. Gerekli uygulamalar sayesinde de kişilerin istediği makyaja ulaşması sağlanır.

Hayali Makyaj İçin Uygulanacak Adımlar

  • Hayali makyaj yapacak kişilerin öncelikli olarak cildini nemlendirerek işlere başlaması gerekir. Makyaj yapmadan önce yapılması gereken ilk şey kişilerin cildini nemlendirmesidir. Ancak bu sayede kadınlar istediği sağlıklı cilt görünüme ulaşma olanağını elde eder.
  • Kadınların makyaj esnasında şikâyet ettikleri en sık sorun, ciltlerinde renk geçişlerinin olmasıdır. Tüm cildi aynı renk tonuna getirmek için de mutlaka cilt için özel bir fondöten ya da BB krem kullanılmalıdır. Bu sayede de hayali makyaj uygulaması başarı yakalamış olur.
  • Far uygularken tercihiniz doğal tonlardan yana olmalıdır. Hafif nude tonları, uygulanacak far seçimlerinde kişilere büyük oranda yardımcı olur. Far uygulamasını koyulaştırmamak ve birden fazla kat uygulaması yapılmaktan da kaçınılır. Özellikle eyeliner uygulamaları hayali makyaj içerisinde yer almaz. Gözlerin koyu bir biçimde görünmemesi ve doğallıktan uzaklaşmaması için eyeliner tercih edilmemelidir.
  • Gözlerin iri görünmesi için yapılacak en doğru uygulama, siyah göz kalemi kullanımıdır. Ancak bu noktada da gözlere koyu bir şekilde göz kalemi uygulaması yapılmaz. Bunun yerine sadece ince bir katman haline gözlerin içine ve kirpik diplerine göz kalemi çekilir. Bu sayede de gözlerin daha büyük bir görüntü sunması sağlanır.
  • Allık makyajın olmazsa olmazıdır. Ancak hayali makyaj esnasında kullanılan farın hafif bir şekilde uygulanmasına dikkat etmek gerekir. Hayali makyaj ipuçları olarak da bir peçete yardımı ile allığın üzerinden geçebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.