Vipbakim

Her Yüz İçin Yaz Makyajı Nasıl Yapılır

Her Yüz İçin Yaz Makyajı Nasıl Yapılır

Yaz demek canlılık demek, enerji demek, heyecan demek, aynı zamanda da sıcak demek, nem demek, terlemek demek. Yazın enerjisini içimizde hissederken kendimizi daha iyi hissederken, ter ve nemden yüzümüzden akan makyaja rağmen her zaman iyi görünmek isteriz. Öyle ya biz kadınız, hiçbir şey güzelliğimize gölge düşüremez.

Bu yazımızda sizlere sıcağa, nemli havaya rağmen güzel görünmenizi sağlayacak, size uygun, her yüz için yaz makyajı önerileri sıralayacağım. Makyaj doğru uygulandığında size bambaşka bir hava verir, çekicilik katar. Ancak yapacağınız en küçük hata güzelliğin tersine bir anda tüm kusurları ortaya çıkarabilir. Yaz makyajı ise ayrı bir özen ister.

Yaz makyajı nasıl olmalı?

Güzel, kaliteli bir makyajı ilk koşulu, temiz duru bir cilttir. Cildiniz yağlıysa yaz aylarında nem fazla olduğu için jel temizleyiciler kullanmanız uygun olabilir. Böylece yüzünüzdeki yağ ve nem dengesini sağlayabilirsiniz. Normal bir cildiniz varsa uygun temizleyicilerle günlük temizliğinizi sabah ve akşam düzenli olarak yapın. Göz çevresi bakımınızı asla aksatmayın.

Kaliteli uygun içerikli bir göz kremiyle sabah ve akşam yeterli düzeyde nemlendirin. Kullanacağınız kozmetik ürünlerinin anti alerjik olmasına özen gösterin. Ter nedeniyle yüzümüzden çabuk akan makyaj malzemelerinizi, suya dayanıklı ürünlerden seçmeniz yararlı olacaktır. Çok iyi şekilde temizlenen cildimizi güneş kremiyle nemlendirerek makyaja hazır hale getirmeliyiz. Her yüz için makyajında ortak nokta budur. Önce temiz bir cilt.

Cildinizde eğer çok ciddi kusurlar yoksa fondöten kullanmayın. Kırışıklıklar ve lekeleri perdelemek için nemlendirici, kapatıcı, cilt tonunu eşitleyici özelliği olan BB krem kullanabilirsiniz. Bu seçenek fondötenden daha iyi olacaktır. BB kremin üzerine daha mat ve duru bir görünüm için toz pudra kullanabilirsiniz.

Göz kapaklarınızda baz olarak açık renkli farlar kullanın. Işıltılı, altın ya da beyaz inci tonlarında bir far bakışlarınızı canlı gösterecektir. Baz farın üstüne koyu renklerle gölgeleme yapmayın. Sadece siyah bir kalemi ya da eyelinerınızı ince bir çizgi halinde çekin. Gri göz kalemini tercih edebilirsiniz. Buğulu ve derin bakışlar sağlayacaktır. Başka seçenek olarak göz kalemi kullanmadan şeftali tonlarında ya da vanilya tonlarında göz farı uygulayıp kirpiklerinizi iki kat rimelle iyice belirginleştirebilirsiniz. Bu size canlı, fresh bir görünüm sağlayacaktır.

Bronzlaştırıcı pudra kullanacaksanız eğer koyu tonları seçmeyin. Tüm vücutta uygun dağılımı sağlayamadığınızda, yüzünüz daha bronz görünecek, bu da hoş bir görüntü oluşturmayacaktır. Aynı brozlaştırıcı pudrayı vücudunuzun açıkta kalan yerlerine itinayla uygulayın.

Allık seçiminizde de dikkatli olmalısınız. Çok koyu çok belirgin renkler sizi doğallıktan uzaklaştıracaktır. Ayrıca tüm yüzünüzde özellikle gözlerinizde hafif dokunuşlar yaparak belirginlik sağladık. Şimdi koyu allıkla dengesizlik yaratmamak gerekir. Mümkün olduğunca açık tonlarda ışıltılı allıklar tercih edebilirsiniz. Unutmayın amaç canlı, sağlıklı, duru görünebilmek.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.