Vipbakim

Hızlı Ve Pratik Makyaj Nasıl Yapılır

Hızlı Ve Pratik Makyaj Nasıl Yapılır

Günlük yaşamda kadınlar hayat telaşının içerisinde makyaj yapmak için fazla vakit ayıramazlar ve bunu çözmek amacıyla hızlı ve pratik makyaj yapmanın sırlarını merak ederler. Özellikle çalışan kadınlar için ayna karşısında saatler harcamak pek mümkün olmadığından dolayı hızlı makyaj yapmak amaçlanır.

Hızlı Ve Etkili Makyaj Yapmak

Öncelikle sabahları uyanıldığında sağlıklı ve temiz bir cilt ön koşuldur. Dolayısıyla gece yatmadan önce ciltte kalan makyajı dikkatli biçimde temizlemek gerekir. Bu sayede sabahları temiz cilde yapılan makyaj daha hoş görünmektedir.

Makyaj için yüz hatlarının belirgin hale getirilmesi gerekir. Bunun için makyajın ilk aşamasında kaşlar belirginleştirilir ve dolgun bir görünüme kavuşturulur. Kaş farı ya da kaş kalemi istenilen görüntüyü sağlamaya yardımcı olur.

Sabahları fondöten sürmek daha zor olacağından dolayı bu işlem için fondöten süngeri kullanılabilir. Süngerin üzerine az miktarda konulan fondöten pratik bir şekilde yüze eşit miktarda dağıtılır. Böylelikle ciltte renk tonu eşitlenir ve pürüzsüz bir görüntü elde edilir.

Pratik Makyaj Nasıl Yapılır?

Pratik makyaj yapmak için makyaj ile ilgili bazı püf noktalarını bilmek gerekir. Bunun için fondöten sünger, pudra ise fırça yardımıyla yüze eşit bir şekilde dağıtılmalıdır. Göz makyajı için ise kalın uçlu fırçaya sahip dipliner tercih edilebilir. Bu sayede hem daha dikkat çekici hem de daha belirgin gözlere sahip olunabilmektedir. İsteğe bağlı olarak far da kullanılabilir.

Hızlı Ve Pratik Makyajın Püf Noktaları

Hızlı ve pratik makyaj için ihtiyaç olan malzemeler ruj, fondöten, allık, rimel, kapatıcı ve fondötendir. Fondöten olarak bb ve cc kremler de tercih edilebilir. Bu makyaj malzemeleri ile hem hızlı hem de doğal bir makyaj yapmak mümkündür.

Göz altı morlukları için kapatıcı kullanılırken cilt kusuru fazla olan kişilerin fondöten kullanmaları önerilir. BB ve cc kremler cilt kusuru daha az olan kişilere tavsiye edilir.

Hızlı makyajda kirpik için çok fazla vakit ayrılamadığından dolayı yoğun görünümlü hacim veren bir rimel kullanmak gözleri ön plana çıkarmaktadır. Ruj rengi olarak ise dudak rengine daha yakın renkler tercih etmek hata oranını azaltarak daha pratik olmaktadır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.