Vipbakim

İdeal Makyaj Önerileri Nelerdir

İdeal Makyaj Önerileri Nelerdir

Makyaj yapmanın inceliklerini bildiğinizde gerçek güzelliğinizi ortaya çıkarabilirsiniz. En güzel makyaj için makyaj malzemelerimizi de yeni sezona hazırlayıp, baharın ışıltısını makyajımıza yansıtmamak olmaz değil mi? 2021 yazında bizi cıvıl cıvıl trendler bekliyor. Canlı ve pembe dudaklar, ışıldayan iddialı gözler, doğal tonlarda yapılan hafif ten makyajı, uzun ve dramatik kirpikler, bu sezonda takip edilebilecek trendlere sadece birkaç altenatif.

 

1- Çekici Göz Makyajı Nasıl Yapılır

İddialı bakışlar,iddialı bir göz makyajı gerektirir. Fotoğraflarda bile gözlerin ortaya çıkan derinliği, uzaktan fark edilen hafif bir ışıltı. Göz makyajında sevdiğimiz bu trendlere kavuşmak aslında çok zor değil. Göz makyajınıza başlamadan önce kalıcılığı arttırmak için göz kapağınızın üzerine hafifçe far bazı uygulamanızı öneririm.

 

Far bazını uyguladıktan sonra Bakışlarınızı Derinleştirin , göz pınarına doğru olan kısımlara ve kaş altına, makyajınızda kullanmayı planladığınız renklerden en açık olanını sürmelisiniz. Beyaz/krem gibi nötr tonlar, gözlerinizi daha büyük ve aydınlık göstermeye yardımcı olacaktır. Başlamak için paletiniz de bulunan beyaz rengi göz pınarı ve kaş altına, bir fırça yardımıyla hafifçe sürebilirsiniz. Göz kapağınıza hafifçe eflatun tonlarını uygulayabilir ve tam gözünüzü kapadığınızda kırışan kısma metalik ton ile vurgu yaparak gölgeleyebilirsiniz. Bir karıştırma fırçası yardımı ile renk geçişlerini yumuşak hale getirmek, makyajın daha bütün görünmesine yardımcı olacaktır. Far sonrasında tercihinize uygun, siyah bir göz kalemi yardımıyla kirpik diplerinize doğal bir çizgi çekebilir ve hacimli maskaranızı sürebilirsiniz. Rimelinizi sürdükten sonra, dilerseniz bir kirpik tarağı yardımıyla kirpiklerinizi daha doğal görünmesi için tarayabilirsiniz.

 

2- Kusursuz Ama Doğal Bir Ten

Cildin kat kat örtüldüğü ve tüm doğallığın yitirildiği makyajların artık hiçbirimiz taraftarı değiliz. Markalarda doğal bir bitişte bir ten makyajını yakalamamız için bize yeni ürünler geliştiriyor. Oldukça yaygınlaşan ve çeşitlenen BB ( Beauty Balm ) kremler, doğal makyajı sevenler için harika bir seçenek. Makyaja başlamadan evvel cilt bakım rutininizi tamamlayıp, sonrasında uygun miktarda sürebileceğiniz bu BB kremleri yumuşak masaj hareketleri ile uygulayabilirsiniz. Kremi uyguladıktan sonra makyajınıza devam etmeden önce kısa bir süre bekleyerek kremin hafif oturmasını bekleyebilirsiniz. Doğal bitişli bir ten makyajı için, noktasal olarak gizlemeye ihtiyaç duyduğunuz alanlarda kapatıcı stickleri deneyebilir ufak dokunuşlarla sivilce, morluk gibi alanları saklayabilirsiniz. Doğal görünümden uzaklaşmamak için kapatıcıyı bir fırça veya makyaj süngeri yardımıyla yedirerek uygulamanız faydalı olacak.

 

3- Şeftali Ve Doğal Yanaklar

Doğal Allıklar ; Allıkların çok yapay durduğu “ben buradayım” dediği makyaj stilleri artık geride kalıyor. Allığınızın, sizin doğal güzelliğinizi sadece daha belirgin hale getirmesi ve doğal durması, doğru makyaj için oldukça önemli. Daha doğal bir uygulama için, fırçanızı allık üzerinde gezdirdikten sonra, fırçanızı hafifçe silkeleyin ve fazla ürünün fırçanızdan ayrılmasını sağlayın. Bu işlem yüzünüzde yer alacak ürün fazlalığını engelleyecektir. Allığınızı sürmeye başlamadan evvel gülümseyin ve ortaya çıkan yanaklarınızın yuvarlak kısmına fırçanızı yerleştirip, elmacık kemikleriniz yönünde hafifçe ilerleyin.

 

4- Parlayan Canlı Dudaklar

Pembe artık bir klasik! Hepimizin makyaj çantasında mutlaka bir pembe ruju olmuştur. Bu sezonda ise, sakladığımız o pembe renkler yeniden ön planda. Ufak bir pembe dokunuşlar bahar güneşinin enerjisini dudaklarınıza taşımanız size harika gösterecek. İçinde altın ışıltılar barındıran pembeleri tercih edebilirsiniz. Ruj sürmeden önce  lip balm ile dudaklarınızı nemlendirin ve pembe parlatıcınızı ya da rujunuzu üzerine uygulayın.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.