Vipbakim

İlkbahar Makyaj Önerileri

İlkbahar Makyaj Önerileri

Yazımızda sizlere öncelikle makyajın ne olduğundan bahsedelim. Makyaj geçmişten günümüze kadar çok uzun zamandır yapılan çeşitli amaçlarla günlük kullanımlar da dahil olmak üzere ciltteki kusurları kapatmayı amaçlayan, güzel görünmeyi sağlayan bir işlemdir. Makyaj sadece kadınların yaptığı bir işlem değil aynı zamanda erkeklerin de aynı zamanda oyuncuların da rollerine bürünmesini sağlayan bir işlemdir. Makyajın günlük kullanım dışında oldukça fazla çeşidi vardır ve yapılışları farklıdır.

Makyaj doğru ürünler seçerek doğru şekilde yapıldığında çok güzel sonuçlar verirken, yanlış yapıldığında ise oldukça kötü sonuçlar da doğurabilir. Bu sebepten dolayı kaliteli makyaj malzemeleri kullanmak, yüz hatlarımıza ne tür makyajın yakışacağını bilmek oldukça önemlidir bu konuda.

Makyaj Çeşitleri Nelerdir?

Bildiğiniz gibi makyaj sadece günlük kullanım için değil birçok alanda kullanılmaktadır. Örneğin; özel bir günde evlilik günü gibi günlerde hiç kimse makyajının hemen akmasını, moralinin bozulmasını istemez. Bu sebeple gelin adayları makyaj çeşitlerinden biri olan porselen makyajı tercih ederler. Porselen makyajın diğer çeşitlere göre kapatıcılık oranı daha yüksektir ve aynı zamanda yüzde kalıcılık süresi daha uzundur. Porselen makyaj özel gün ve geceler için hazırlık aşamasında ilk sıraya adını yazdırmıştır.

Her zaman bahsettiğimiz gibi günlük makyaj da belirli malzemeler kullanarak gündelik hayatımızda yaptığımız makyaj türüdür. Cilt kusurlarını ya da pürüzlerini kapatmak için fondöten veya pudradan yardım alıp, çekici ve alımlı görünmek için rimel yardımıyla gözlerimizi ön plana çıkarabiliriz. Örneğin bir kafeye giderken, bir arkadaş buluşmasında dudaklara çok abartılı renklerde rujlar kullanmadan soft renkleri ya da sade bir parlatıcıyı tercih edip günlük makyajımızı tamamlamış oluruz.

Yukarıda makyajın ne olduğu hakkında ve çeşitleri hakkında bilgiler verdik. Şimdi gelelim mevsimlere göre makyaj nasıl yapılır konusuna.

İnsanlar makyaj yaparken çevresel faktörlerden etkilenirler. Mevsimler bunun başında gelir. Kış için yapılan makyaj, ilkbahar için makyaj renkleri ve tonları konusunda farklılıklar gösterir. Kış aylarında cildimiz soğuklardan etkilenir kurur, pürüzler oluşur. Makyaj yapmaya başlamadan önce cildi makyaja hazırlamak gereklidir. Bunun için kaliteli makyaj malzemeleri kullanmak en önemli adımdır. Cildimize makyaj altı bazları uygulayıp emmesini beklemek makyaja hazırlık aşamasıdır. Daha sonra fondöten seçimini de yaparak göz makyajını kış aylarında ağırlıklı olarak yapabilirsiniz. Aynı zamanda aydınlatıcılar kullanarak yüzünüze ışıltı vermeyi sağlayabilirsiniz. Dudağa gelince ise istediğiniz tonları tercih edebilir koyu ya da mat rujlar kullanabilirsiniz.

Peki İlkbahar Makyajını Nasıl Yapmalıyım Diyorsanız?

İlkbahar için makyajda ise cildinize uygun tonda bir fondöten kullanarak işe başlayabilirsiniz. Göz makyajında ise grili ve mavili tonlarda dumanlı göz makyajı, yoğun hacimli kirpikler gözlere hem seksi bir bakış kazandıracak hem de ilkbahar yaz trendi makyaj modasına uyum sağlamış olacaksınız. Morumsu ve pembeli göz makyajını da tercih edip baharı karşılayabilirsiniz. Baharın gelişi bize aynı zamanda canlı renkleri simgelediği için renkli göz farlarını da tercih edebilirsiniz. Şeftali ya da bronz tonlarda allık kullanarak dudaklarda ise açık renklerde dudak parlatıcıları ya da nötr ve nude tonları da tercih etmenizde fayda var ki günlük kullanımlarınızda yaptığınız makyaj çok abartı durmasın.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.