Vipbakim

Kalıcı Makyaj Bakımı Nasıl Yapılır

Kalıcı Makyaj Bakımı Nasıl Yapılır

Bir kadın, gerekirse her dakikasını bakımlı geçirmek ister. Kalktığı an makyajlı ve aynı zamanda yattığı an da makyajlı ve bakımlı olmak ister ama bu durum normal şartlarda mümkün değildir. Bunu için en uygun yöntemlerden birisi ise; kalıcı makyaj yöntemi olmaktadır. Kalıcı makyaj, her ne kadar büyük bir kolaylık gerektirse bile aynı zamanda bakımı da, dikkatlice yapılmalıdır. Bakım yaparken hem dikkatli olmalısınız hem de bu bakım aşamasını özenlice gerçekleştirmelisiniz. Kalıcı makyaj bakımı nasıl yapılır, bunu inceleyeceğiz.

Kalıcı makyaj yaptırdıktan; 15 gün sonrası oldukça önemlidir. Bu aşamada yapacağınız yanlış bir bakım adımı; makyajınızın kötü gözükmesine neden olacak bunun yanı sıra ise; makyajınızı henüz işlemi bitmeden; bozulmasına neden olacaktır.

Kalıcı Makyaj İçin Bakım Tüyoları

Kalıcı makyajı, aslında bir yerde dövme niteliği de gördüğü için; tahrişlere neden olabilmektedir. Bu bakımdan dolayı ise; Bepanthene Plus krem sayesinde, en azından ilk 15 gün makyaj yaptırdığınız bölgeyi nemli tutun.

Kalıcı makyaj ilk aşamalarda bir gerginliğe sebep olacaktır. Yüzünüzde oluşan bu gerginlik hissini gidermek adına; nemlendiriciyi günde 4-5 kere uygulamalısınız.

Su ile temas ettirmemek, elbette oldukça zordur. Özellikle de yüzünüze su değdirmeksizin bir günün geçmesi; ihtimal değildir. Ama kalıcı makyaj yaptırdığınız zaman; bu detaya oldukça dikkat etmek gerekmektedir.

Kalıcı makyajı yaptırdığınız zaman mevsim yaz ise; denizden ve aynı zamanda havuzdan uzak durmalısınız. Bakteri topluluğu yerler olduğu için; makyaj yapılan yerler mikrop kapabilir.

Kalıcı makyaj yaptırdıktan sonra, üzerine makyaj yapmayı düşünmüyorsunuz değil mi? En azından ilk 15 gün bundan kaçınmanızı öneririz.

Eğer dudaklarınıza uygulanmış bir makyaj var ise; tuzlu yiyeceklerden uzak durmanızı öneririz. Yoksa yara olur ve bu bakımdan dolayı kabuk bağlayabilir.

Kalıcı makyaj yaptırdıktan sonra; solaryuma gitmemeniz gerekmektedir.

Her makyaj uygulaması ve aynı zamanda her bakımdan sonrada; vücudun gösterdiği tepkiler olduğu gibi, kalıcı makyaj sonrası gelen aşamada kaşıntı olacaktır. Bu bölgeleri kaşımamalısınız.

Kalıcı makyajınızı yaptırdıktan sonra dışarı çıkarken; makyaj yapılan bölgeye güneş kremi sürmelisiniz.

Son olarak ise kalıcı makyajdan sonra kabuk bağlayan bölgelerinizin kabuklarını koparmayınız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.