Vipbakim

Kalıcı Oje Sürmenin Püf Noktaları

Kalıcı Oje Sürmenin Püf Noktaları

Uzun süre oje kullanımının sağlık açısından ne kadar sakıncalı olduğu bilinse de estetik olarak tırnakların bakımında ojelerin yeri bir başkadır. Rengarenk tırnaklarınızı canlı bir biçimde kullanmak için öncelikle temizliği ve törpülenmesini yapmanız gerekir. Kalıcı oje sürmenin püf noktaları şunlardır:

  • Tırnaklarınızı kesip törpüyle şekillendirin.
  • Seçtiğiniz ojeyinin daha parlak olması için önce parlatıcı sürün.
  • Sonra ojenizi ortadan kenarlara doğru sürün.
  • Ojenin kalıcı olması için oje kuruduktan sonra parlatıcı sürün.

Tırnakların parlaması ve ojenin kalıcı olması için kozmetik markalarda satılan birçok ürün vardır. Bunlar oje gibi sürülür ve kullanış açısından oldukça kolaydır. Bu ürünleri tercih ederek kalıcı oje sürme tekniğini kendiniz de yapabilirsiniz.

Tırnak Bakımında Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Ellerimiz her şeye dokunan ve tüm kirlere açık olan uzuvlarımızdır. Bu yüzden temizliği ve bakımına daha fazla önem gösterilmektedir. Tırnak sağlığı için öncelikle ellerin temiz tutulmasının öğrenilmesi, tırnakların fazla etlerinin alınması ve tırnakların doğru şekle sokulması gerekmektedir. Bu yüzden herkes için önemli olan bu bakım, sağlıklı bir el bakımının temeli olmaktadır.

Tırnakların içlerinin temizlenmesi ve törpülenmesi, kişiye zarar vermeyecek boyutta olması ve bu malzemeler kullanılırken başka kişileri kullandığı malzemeler olmamasına özen gösterilmesi gerekir. Tırnak bakımının son aşaması aslında oje uygulamasıdır.

Oje Tırnakta Ne Kadar Kalmalı?

Oje, tırnakta uzun süre kaldığında tırnakların sararmasına neden olur. Bu oldukça kötü bir görüntüdür ve kişinin sağlıksız görünmesine neden olur. Bu yüzden en fazla 2 gün kullanmanız gereken ojenin bu süre sonrasında çıkarılması ve tırnağın temizlenmesi gerekmektedir. Bu yüzden tırnaklada uzun süre oje kalmasına izin verilmemesi gerekir.

Doğru Oje Sürme Tekniği

Oje sürerken çok kalın bir tabaka olmamasına özen gösterilmesi gerekir. Tırnakların korunması için parlatıcının oje öncesinde sürülmesi, hem parlaklık verir hem de ojelerin bırakacağı lekeleri önler. Bunun için tırnak cilaları olduğu gibi özel koruyucu ürünler de üretilmeye başlamıştır. Hangi ürünü seçeceğinize bütçenize göre karar verebilirsiniz. Kullandığınız oje markalarının kapatıcılığının yüksek olması ve güvenilir markalar olması da oldukça önemlidir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.