Vipbakim

Kamuflaj Makyajı Nasıl Yapılır?

Kamuflaj Makyajı Nasıl Yapılır?

Genel olarak yanık izleri, dövmeler, sivilceler, güneş lekeleri veya benzeri lekeleri örtmek için tercih edilen kamuflaj makyajı, hanımlarımızın sık sık başına gelen durumlardan dolayı başvurduğu bir makyaj türüdür. Bu sebepten dolayı da günümüz kadınları tarafından fazlası ile tercih edilmektedir. Kamuflaj makyajı uygulanırken önemli olan faktör net tonlar yakalamak ve o bölgeye uygulanacak olan tonların tüm cilt ile de uyum sağlamasıdır.

Çünkü böyle bir durum yakalandıktan sonra kamuflaj makyajı sizler için geçerli olacak ve istenilen tür hemen ortaya çıkacaktır.Günümüz kadınları bu tip makyajlara sık sık önem vermesinden dolayı uygulama konusunda da hayatımızda önemli bir yer edinmektedir. Eğer sizde doğru teknikler ile bir kamuflaj makyajı ortaya çıkarabilirseniz, her daim makyajınız doğru sonuçlanabilir. Nitekim oldukça önemli sayılabilen bu makyaj türünün nasıl olduğu ile alakalı sizleri bilgilendirmeye de eksiksiz bir şekilde tanıtım hazırlıyoruz!

Kamuflaj Makyaj Uygulanırken Nelere Dikkat Edilmeli?

 1. Doğru renk tonunu yakalamak veya bu tonu yakalarken mutlak suretle karışımı doğru hazırlamak!
 2. Uygulanacak bölge dışında diğer bölgelerinde doğru bir şekilde makyaja maruz kalması.
 3. Makyajı kullanırken spatula gibi maddeler ile gerekirse kazımalar yapma!
 4. Fondöten tercihinin doğru olması!
 5. Makyaj paletinizin genişliği
 6. Lekeye göre bir uygulama göstermek!

Bu adım türleri uygulandığı zaman sizler için kamuflaj makyaj tekniği hiç ama hiç zor olmayacaktır! Genellikle uzman makyözler oyuncuların ve modellerin gündelik hayatında maruz kaldıkları lekeler veya sivilceler için kamuflaj makyajını sık sık uyguladığını söyleyebiliriz. Bu kürle beraber kolaylıkla tamamlanacak olan makyaj tekniği, sizlere de tam anlamıyla doğruyu işaret edecektir. O halde hemen uygulamaya ve sizler de cildinizde beğenmediğiniz durumları ortadan kaldırmaya yönelik bir işlem uygulayın!

Kamuflaj Makyajı Ne Gibi Durumlarda Kullanılır?

 • Doğum lekesi
 • Vitiligo
 • Yanık izleri
 • Sivilce
 • Dövme
 • Varisler
 • Güneş lekeleri
 • Gebelik lekeleri
 • Kılcal damarlar

Bu tip bir yöntem izlendiği zaman sizler adına kamuflaj makyajı uygulamak hiç ama hiç zor olmayacaktır! Sunulan tüm yöntemleri en ince ayrıntısına kadar uygulamayı es geçmeden, var olan teknikleri denemelisiniz!

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.