Vipbakim

Kaş Kalemi Nasıl Kullanılır?

Kaş Kalemi Nasıl Kullanılır?

Kaş kalemi kaşları ve belirgin yapmayı sağlamakta olan makyaj aletine verilen addır. Kaş kalemi kullanan kaşlar daha belirgin ve renkli bir hale getirilmektedir.

Kaş kalemi kullanırken mutlaka saçınız ve ten rengine uyumlu olmalıdır yani aksi takdirde tuhaf bir görünüm elde edebilirsiniz. Kaş kalemi kullanılırken ilk önce yüzümüzde bulunmakta olan makyajı temizlemeniz gereklidir makyajı temizledikten sonra kaş fırçası ile kaşların güzel bir şekilde taşımanız gerekli tarama işleminde yaptıktan sonra boşlukları kaş kalemi ile boyayınız.

Daha sonrasında kalemine eğik bir şekilde boşluk kısımlarını doldurunuz. Böylece daha doğal bir görünüm yakalayacaksınız kaş kalemi ile bu boşlukları doldurunuz. Daha sonra kaş renginize uygun bir far seçmeniz gereklidir. Bu far ile kaşınızın üzerinden geçtikten sonra daha doğal bir görünüm oluşturacaksınız kaş kalemi ile hat oluşturmaktan uzak durmanız gerekiyor. Doğal bir görünüm istiyorsanız çok fazla boyamayın kaşlarınız kaş kalemi boyadıktan sonra güzel bir görünüm görünmesini istiyorsanız kaş rimeli ile kaşlarınızı kaş rimeli ile kaş rimeli boyayınız sonrasında daha doğal ve daha hoş duracaktır.

Kaş Kalemi Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kaş kalemi kullanırken öncelikle kaşlarınızdaki fazla tüylerden kurtulmanınız gereklidir. Böylece kaşınıza vereceğiniz şekil sizin kaşlarınızın daha doğal durmasını sağlayacaktır. Bunun dışında kaşlarınızı uygulayacağınız kaş kalemi mutlaka sizin yüzünüze uygun olmalıdır. Aksi takdirde yapay bir görünüm oluşturacaktır. Kaş kaleminizi kullanırken mutlaka ucunu açınız ucu keskin olan kaş kalemi daha keskin bir şekilde boyama yapacaktır.

Kaşlarınızı boyarken ilk olarak içten dışa olarak boyayınız. Böylece daha yumuşak bir görünüm uygulama imkânınız olacaktır bundan sonrasında ise kaş kalemi ile kaş şeklinizi bozmadığınız emin olmanız gereklidir. Çünkü kaş şeklini bozduğunuzda ya da koyu bir şekilde boyadığınızda oldukça kötü bir görünüm oluşacak deyim yerinde ise yapay bir görünüm oluşturacaksınız bundan dolayı sizlere tavsiyemiz doğal bir görünümü yakalamanız olacaktır. Çünkü kaş boyama ya da diğer işlemler sadece doğal yapıldığı takdirde hoş bir görünüm yakalayacaktır. Kaş kalemi alırken de uygun ve kaliteli bir kaş kalemi almayı ihmal etmeyiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.