Vipbakim

Kaş Kalemi Nasıl Seçilir?

Kaş Kalemi Nasıl Seçilir?

Günümüzde oldukça popüler hale gelen kaş kalemi kaş arasında bulunmakta olan boşlukları yok eder. Böylece bayanlar tarafından da kaşları düzeltmek için bu kalemler tercih edilir.

Kaş Kalemi Kullanımı Nasıldır?

Kaşları ince olan kadınlar tarafından tercih edilmekte olan kaş kaleminin bir ucu taraklı diğer biçimde olmalıdır şekil verirken öncelikle kat atmalısınız. Ardından siz teninizin renginde olan bir kaş kalemi ile boyayabilirsiniz. Kaşlarını tek renk ve daha koyu olmasını isteyen kadınlar kaşlarını tamamen bu ayarlarken eğer doğal bir görünüm sağlamak isteyenler varsa bunlar çok az bir boyama yapmalıdır.

Kaş Kalemi Seçimi

Kaş kalemi seçilirken öncelikle mutlaka vücut rengine uygun olan bir kaş kalemi seçmelisiniz ardından şunu unutmayınız ki eğer teniniz esmer ise açık kalemlerle kaşlarınızı boyayamazsınız. Bu sizin gözü komik gözükmenizi sağlayacaktır. Bundan dolayı ten rengine göre kaş kalemi seçmek oldukça önemlidir. Eğer makyajınız dağıldığında kötü bir gönlüne karşılaşmak istemiyorsanız mutlaka doğal birkaç makyaj yapmalısınız. Kaş rengi açık olan kişiler ise siyah gibi renkleri asla tercih etmemelidir burada önemli olan yumuşak bir hava ile kaş rengini canlandırmaktadır. Bundan dolayı tercih edeceğiniz renk kaş renginin bir ton koyusu veya bir ton açığı olabilir. İlk olarak kaş tarağı ile tarayarak boyamak mutlaka yapılması gereken bir yöntemdir.

Kaşlar en iyi sürmekte olan kalemler ile belirlenir. Amaç burada teninize hoş bir renk atmanız olacaktır bunların ardından kaşlarını boyanmalı ve ardından kaşta bulunmakta olan boşlukları doldurmalısınız. Doğal bir kaşa sahip olmak istiyorsanız mutlaka kaş kalemi kullanmadan makyaj yapmayınız kaş kalemi alırken bu kalemin orta olmasına dikkat edilmelidir. Çünkü bu kalem ne sert ne de yumuşak olmalıdır normal bir kalem kullanarak kaşı oldukça hoş gösterebilirsiniz. Bunun yanında kaş yapısı önem verilerek buna uygun bir şekilde üretilmiş olan kaş şablonları bulunmaktadır. Bu şablonları kaşınızın üzerine yerleştirerek kalem ile güzel bir boyama yaratabilirsiniz. Kaşlarınızı boyadıktan sonra mutlaka bir adet kaş tarağı ile kaşlarınızı taramanız gerekli olmaktadır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.