Vipbakim

Kaş ve Kirpik Bakımı Nasıl Yapılır

Kaş ve Kirpik Bakımı Nasıl Yapılır

Güzelliğinden taviz vermek istemeyen bayanlar el güzelliğinden yüz güzelliğine kadar tüm noktalara önem vermektedir. Yüz güzelliğinde makyaj çok önemli olduğu kadar kirpik ve kaşların bakımı da görünümü güzelleştirmektedir. Kirpiklerinin kısa olmasından şikâyet eden birçok bayan vardır. Kaşlarının ise çıkmadığını aralarda boşluklar olduğunu şikâyet eden bayanlar vardır. Hem kirpikleri uzatacak hem kaşları yeteri kadar çıkaracak şekilde bakım yapılması gerekmektedir.

Kaş bakımı Özellikle kış aylarında havanın soğuk olmasından dolayı kaşlarda dökülme ve kirpiklerde kırılma çok rastlanılan bir durum olmaktadır. Bu nedenle kış aylarında yapacağınız bakımı biraz daha yoğunlaştırmak gerekmektedir. Peki, kaş bakımı ve kirpik bakımı nasıl olur? İşte size cevabı.
Kaşlara ve kirpiklere en iyi gelen yağlar badem ve Hint yağıdır. Hint yağı, ağacının tohumlarından elde edilen yağlardan sağlanır. Hint yağı sürerek kaşlara masaj yapılması kaşlarınızın yumuşak ve düzgün çıkmasını sağlamaktadır.

Kaş ve Kirpik Bakımı İçin Yağlar

Badem yağı her gün kirpiklere masaj yaparak sürülmesi sonucu kirpiklerin daha uzun olmasına neden olmaktadır. Badem yağının kaşlara da sürülmesinde fayda vardır. Kaşları nemlendirerek besler. Kaşların daha gür çıkmasına neden olur. Badem yağını sürerken dikkat etmeniz gereken nokta ise yağın gözleriniz ile temasından kaçınmalısınız.
Kaş ve kirpik  bakımı yağı ise, 2 tatlı kaşığı badem yağı, 2 tatlı kaşığı Hint yağını güzelce karıştırıp kulak çöpü yardımıyla kaşlarınıza ve kirpiklerinize masaj yaparak sürmelisiniz. Karışımın gözlerinize gelmemesine dikkat etmelisiniz. Kaş ve kirpiklerinizdeki makyaj kalıntılarını temizlemek için gül suyu kullanabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.