Vipbakim

Kaşlara Güzel Bir Görünüm Kazandırmanın Püf Noktaları

Kaşlara Güzel Bir Görünüm Kazandırmanın Püf Noktaları

Kaşlar, yüzdeki en önemli bölgelerden biridir. Bu nedenle, kaşların nasıl göründüğü son derece önemlidir. Bazı insanların, doğuştan kaşları düzgün olurken, bazı insanların ise ufak oynamalar yapması gerekir. Kaşların düzgün görünmeleri için bazı ipuçları bulunmaktadır.

Kaşlara güzel bir görünüm kazandırmanın püf noktaları oldukça basit bir şekilde uygulanabilmektedir. Kaşların düzgün alınmaları en önemli husustur. Ufak makyaj hileleri ile de kaşlara güzel bir görünüm vermek mümkündür.

Çok Sık Kaş Alınmamalı
Güzellik uzmanları, kaşların sık sık alınmasının doğru bir uygulama olmadığını belirtmektedir. Kaş çevresinde çıkan küçük tüyler, rahatsız edici olabilir ancak onlardan kurtulmaya çalışırken kaşlarınızın yapısını bozabilirsiniz. Bu sebepten dolayı, kaşlarınızı belirli aralıklarla, alanında profesyonel olan uzmanlara aldırmanız daha doğru olacaktır.

Kaş Alınırken Makas Kullanımına Dikkat Edilmeli
Kaş alınırken, cımbız ile makas birlikte kullanılmaktadır. Ancak, makasın ayarı kaçtığında, ortaya hiç de hoş olmayan bir görüntü çıkmaktadır. Bu nedenle, makas kullanırken çok dikkatli olmanız gerekmektedir.

Kaşlar Fazla Uzatılmamalı
Bazı kaşların boyu kısa, bazılarınınsa uzundur. Bunun makyaj hileleri ile değiştirilebilmesi, daha düzgün gösterilebilmesi mümkündür. En doğru kaş boyunun, gözlerinizin hizasında biten kaşlar olduğunu bilmeli ve gereğinden fazla uzatmamalısınız.

Kaş Ve Saç Uyumu
Kaşlarınızın, saç renginiz ile uyumlu olması son derece önemlidir. Kaşlara güzel bir görünüm kazandırmanın püf noktaları arasında, saçların rengine uyum sağlaması yer almaktadır. Yani, kaşlarınız, saçlarınızdan 1-2 ton daha açık olmalıdır. Kaşlarınızdaki seyrek bölgeleri, kaş kalemleri yardımıyla kapatabilirsiniz. Böylece, saç ve kaş uyumunu sağlayabilirsiniz.

Makyaj Hileleri
Günümüzde, makyaj ile kaşların görünümünü değiştirebilmek mümkündür. Kaşlar için kullanılan birçok makyaj malzemesi bulunmaktadır. Bu makyaj malzemelerinden biri, kaş farıdır. Kaş farı ile seyrek kaşlarda, araların doldurulması sağlanmaktadır. Aynı zamanda, kaşa daha toplu ve düz bir görüntü verilebilmektedir. Bunun yanı sıra, kaşlar için, kaş kalemleri de kullanılmaktadır. Kaş kaleminin de, amacı kaşlara daha keskin, daha düzgün bir görüntü vermektir. Farklı tonlarda, kaş kalemleri mevcuttur. Birçok kadın, kaşlara güzel bir görünüm kazandırmak için, makyaj hilelerine başvurmaktadır.

Kaş Bakımı
Kaşlara güzel bir görünüm kazandırmak için kaş bakımının ihmal edilmemesi gerekir. Badem yağı, sarımsak yağı ve hint yağını karıştırarak, bir karışım elde edebilir ve bunu kaşlarınıza uygulayabilirsiniz. Böylelikle, kaş bakımını sağlamış olursunuz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.