Vipbakim

Kaşları Kalınlaştırma Yöntemleri

Kaşları Kalınlaştırma Yöntemleri

Yüz bölgesinde en dikkat çeken alanlardan bir tanesi de kaşlardır. Kaşlar, ne kadar biçimli ve düzgün olursa, kişinin yüz güzelliği o kadar ön plana çıkacaktır. Bakışların çok daha anlamlı olmasını sağlayan kaşlar, çok ince bir ayrıntıdır. Yüzde bulunan kalın kaşlar, cımbız veya farklı yöntemler

kullanılarak azaltılabiliyor. Bunun dışında bir de ince yapılı kaşlar bulunuyor. İnce yapılı kaşlar ise, farklı yöntemler ile çoğaltılabiliyor.

Kaş İçin Kaş Kitleri:

Kaşları kalın göstermek artık zor bir yöntem değil. Az kaşa sahip olan bayanlar, kaş kitlerini kullanarak artık kaşlarını kalın bir forma sokabilirler. Kullanılacak olan kaş kitleri, kaşlarınızın yapısını düzeltmeniz için ideal bir tercih olacaktır. Kaş kitleri, işi bilen kişiler tarafından makyaj hileleri için de kullanılabiliyor.

kaslari-kalinlastirmanin-dogal-yollari

Kalın Kaş İçin Kaş Kalemi:

Kaşları kalın göstermek için, kaşların arasında kalan boş kısımları doldurmanız gerekebilir.İşte bu gibi durumlarda kaş kalemlerini kullanmanız iyi olacaktır. Kaş kalemleri, kaş derisinde boşta kalan yerleri doldurmanıza yarar. Kaş kalemini kullandıktan sonra bir kaş fırçası ile kaşlarınızı çok hafif bir şekilde yukarı doğru taramanız gerekiyor. Bu uygulamaların üstüne kaş kitlerini uygulayabilirsiniz. Uygulayacağınız kaş kitleri genel olarak iki renkli olmaktadır. Bir renk tonu açık tonlardan oluşurken,diğer bir renk tonu da kahverengi tonlarında olmaktadır. Kaşlarınızı bu iki renk ile birlikte şekillendirebilirsiniz. Kaşlarınızın alt kısımlarına açı verdiğiniz zaman kaşlarınız olduğundan çok daha kalın bir form kazanacaktır. Kaş kitlerini kullanırken kesinlikle zorlanacağınızı düşünmeyin. Çünkü kitlerin içinde size yardımcı olarak verilen fırça bulunuyor. Bu fır.a sayesinde çok daha kolay kullanım sağlayacaksınız.

kaslari-kalinlastirmak-icin-ne-yapilir

Boya İle Kalın Kaş Yapma:

Kalın kaşlar için kullanılan en yaygın yöntemlerden bir tanesi de boya kullanmaktır. Boya kullanmak isteyen bayanlarda, boyanın akması gibi tedirgin düşünceler olabilir. Fakat bu gibi durumlarda kaşlar istenilen şekilde ve tene uygun renkte boyandıktan sonra kaş spreyi ile daha uzun süre kalıcı olabilmesi için sabitleştirilebilir. Tüm bu ürünler kozmetik piyasasında mevcuttur. Gün sonunda temizlemek kaydıyla spreyi kullanabilirsiniz.

Kaş Kalınlaştıran Maskeler

.Kalın kaşa sahip olmak için, içerisinde bol lif bulunan sebzeleri tüketebilirsiniz. Besinlerden aldığınız vitamin ve proteinler sayesinde vücudunuzda onarım yapabilirsiniz. Her alan çok fazla faydası bulunan suyu, gün içerisinde en az sekiz bardak olarak tüketmeniz gerekiyor. A,C ve B3 vitaminleri dışında özellikle E vitamini almanız, sağlığınızı çok fazla arttıracaktır.

-Maske 1:

Sarımsak Yağı,

Zeytinyağı,

Sarımsak tüy, saç ve kaşların kalınlaştırılması için kullanılmaktadır. Hem besleyici hem de kalınlaştırıcı olan sarımsak yerine sarımsak yağı da kullanılabilir. Sarımsak yağını zeytin yağı ile birlikte güzelce karıştırın. Daha sonra bir tutam pamuğu alın ve yağ karışımınıza batırın. Bu şekilde silme işlemi yaptığınız zaman çok olumlu sonuçlar ile karşılaşabilirsiniz. Bu maskeyi gece yatmadan önce

kullanabilirsiniz.

kaslari-kalinlastirmak-icin-badem-yagi

-Maske 2:

Badem yağı, tek olarak kullanıldığı zaman saçların ve kaşların gürleşmesini sağlamaktadır.

Badem yağını gece yatmadan önce kullanırsanız çok daha kesin sonuçlar alabilirsiniz.

-Maske 3:

Hint yağı,

Zeytinyağı,

Vazelin,

E vitamini yağı,

Bu dört malzemeyi cam bir kase içerisinde güzelce karıştırın ve kıvamlı bir hal kazanmasını

sağlayın. Bir gün içerisinde iki kez kaşlarınıza bu maskeyi sürerseniz çok daha iyi sonuçlar elde

edebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.