Vipbakim

Kaşları Sabunla Doldurma Tekniği Nedir? Nasıl Yapılır?

Kaşları Sabunla Doldurma Tekniği Nedir? Nasıl Yapılır?

Kadınların her dönem değişik şekillere soktuğu kaşlarda doğallık son yıllarda moda haline geldi. Bunun sağlanması için şimdi de kaşları sabunla doldurma tekniği ortaya çıktı. Açık renk kaşlarda işe yarayan bu uygulama, bir fırçayı ıslatıp sabuna batırmak ve sonrasında kalem sürmek şeklinde uygulanıyor.

Yani kaşlarınızı ıslatarak kalem sürüyorsunuz ve bu şekilde sürdüğünüz kalem daha kalıcı hale geliyor. Kaş problemlerinin giderilmesi için tercih edilen boşluk doldurma birçok kişide doğal bir görünüm sağlıyor. Ancak koyu renk kaşlara sahip olanlarda bu durum pek iç açıcı olmuyor. Kaşlar genelde kalın ve gür görünümleriyle oldukça kötü bir karartmayla son buluyor.

Kaş Kalınlaştırma Teknikleri

Kaşların kalınlaşması için gereken uygulamalar kaş ekimi, kaş farı, kaş kalemi ve dövme gibi birçok farklı şekilde yapılabiliyor. Kaş kalınlaştırmak isteyenler bu işlemlerle doğal ya da yapay görünen kaşlara sahip olabiliyor. Kaşları kalınlaştırmak için çok koyultmadan uygulanan makyaj teknikleri, görsel olarak aşırı dikkat çekmek isteyen kişilerin tercihi oluyor. Günümüzde kaş kalınlaştırma teknikleri:

  • Kaşlara sarımsak sürülmesi,
  • Badem yağı ve argan yağı sürmek,
  • Kıl tekniği ile dövme yaptırmak,
  • Kaş ekimi yaptırmak,
  • Geçici kaş kalınlaştırma teknikleri (kaş kalemi, kaş farı, kaş maskarası vb.)

Bu yöntemlerden herhangi birinin seçilmesi de kaşlarınızın da kalınlaşmasını sağlayacaktır. Doğru kaş kalınlaştırma teknikleriyle doğal görünen kaşlara sahip olmanız zor değil!

Sarımsakla Kaş Kalınlaştırma

Çeşitli serumlar ve yağ karışımlarıyla kaşların kalınlaşmasını sağlamak mümkün olmaktadır. Ancak geleneksel olarak tercih edilen yöntem, kaşlara sarımsak sürmektir. Saçkıran için kullanılan bu teknik düzenli olarak kullanıldığında kaşların gürleşmesini sağlamaktadır. Ancak sarımsak gözleri yakacağından dikkatli biçimde kullanılası gerekecektir.

Badem Yağı ve Argan Yağı

Kaş kalınlaştırmak için badem yağı ve argan yağını karıştırarak temiz bir fırça yardımıyla kaşlarınıza sürebilirsiniz. Her akşam düzenli olarak süreceğiniz bu karışım 21 gün içinde etkisini gösterecek ve kaşlarınızın kalınlaşmasını sağlayacaktır.

Kalıcı ve etkili bir makyaj stilinin tercih edilmesi için kozmetik destekler alınması söz konusu olsa da daha işe yarar uygulamalar yaparak doğal kaşlarınızı kalınlaştırmanız gerekmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.