Vipbakim

Kırmızı Ruj Sürmenin İncelikleri

Kırmızı Ruj Sürmenin İncelikleri

Ruj, makyajın vazgeçilmez unsurlarından biridir. Özek günlerde,mezuniyetlerde hatta günlük hayatımızda bile rahatlıkla kullanabileceğimiz bir üründür. Rengarenk çeşitleri vardır. Mat rujlarla soğuk, parlak ve canlı renklerle cıvıl cıvıl bir görüntü oluşturacaksınız. Kırmızı rujun en çok kullanılan ruj rengi olduğu kanıtlanmıştır. Kırmızı ruj,karanlık gecelere renk katan, ve tüm gözleri üstünüze toplayan bir ruj çeşididir.

ABD’li bilim adamlarının yaptığı araştırmalara göre kırmızı ruj süren kadınların,soluk ve şeftali rengi ruj sürenlere göre daha genç ve güzel göründüğü kanıtlandı. Konu hakkında psikolji profesörü Richard Russell,”Kadınlar yaşlandıkça dudak ve cilt renkleri giderek soluyor fakat makyaj da kullanılan canlı ve koyu renkler kadınları olduğundan daha genç göstermesine yardımcı oluyor”görüşünü belirtti,  koyu ve kırmızı tonları rujlarının kadınları daha genç gösterdiği bilimsel olarak kanıtlanmış oldu.

Her şeyin püf noktası ve incelikleri olduğu gibi kırmızı ruj sürmenin incelikleri vardır elbette. Öncelikle kusursuz bir görüntü oluşması için, dudağınızın kusursuz yani ölü derilerden alınmış olması ve çatlamış olmaması gerekir. Eğer dudağınız çatlaksa veya dudaklarınız yıpranmış ise hangi renk ve marka ruj kullanırsanız kullanın kusursuz bir görüntü oluşturamaz, mükemmel bir ruj sürmüş olamazsınız. Kırmızı rujunuzu sürmeden önce dudağınızı on ya da on beş dakika önceden dudak nemlendiricileri ile ya da hafif bir dudak kremiyle dudağınızı nemlendirebilirsiniz.

Dudaklarınız bir süre nemlenip dinlendikten sonra daha koyu ve mat bir renk istiyorsanız dudağınıza hafif bir fondoten sürün. Daha biçimli ve dolgun dudaklara sahip olmak istiyorsanız, dudak kalemi kullanabilirsiniz. Ayrıca dudak kalemi rujunuzun daha kalıcı olmasını sağlar ve gün boyu dudak renginizi korur. Şimdi sıra kırmızı rujumuzu sürmeye geldi, önce kenarlardan başlayıp dudağın iç kısmına doğru hafifçe sürün ve bunu iki kez tekrarlayın. İstediğiniz rengi kolay ve pratik bir şekilde elde edebilirsiniz.

Rujunuzun sürekli dışına taştığından ya da dişinize bulaştığından şikayetçiyseniz eğer, ruj fırçasını kullanmanızı tavsiye ederiz. Yumuşak tüylü  bir ruj fırçasıyla, rujunuzu orantılı ve rahat bir şekilde sürebilirsiniz.Eğer kusursuz bir ruj sürmek istiyorsanız Kırmızı ruj sürmenin incelikleri’ ’ni unutmamanız gerekiyor. Birde güzelliğinize gölge düşürmemesi için dişlerinizi düzenli olarak fırçalarsanız kusursuzluğu yakalamış olacaksınız. Makyaj da dudak bakımı ve ruj kadar diş sağlığı ve diş rengi de önemli bir yere sahiptir. Ruju ne kadar güzel sürseniz de dişlerinizin sarı olması şüphesiz insanların gözünde hoş bir görüntü oluşturmayacaktır.

  • Gençliğin ve Cesaretin Rengi:Kırmızı

Kırmızı ruj sürmenin inceliklerini  öğrendiğinize göre bu tavsiyeleri denemenizi öneriyoruz.  Kırmızı ve iddialı rujunuzla daha genç ve canlı bir görünüme sahip olabilirsiniz. Kırmızı ruj, şıklığınızı ve zerafetinizi tamamlayacaktır. Günlük hayatta bile sizi diğer kadınlardan ayıracak en büyük farktır kırmızı ruj.

  • Canlılığınıza canlılık katacak

Kırmızı ruj sürmenin incelikleri  ile mükemmel bir makyaj yapabilirsiniz.  Rutin ve sıkıcı bir yaşamınız varsa, kırmızı ruj hayatınıza ve size canlılık ve renk katacak. Cıvıl cıvıl ve cazibeli bir görünüme sahip olacaksınız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.