Vipbakim

Kirpik Boyama Uygulamaları

Kirpik Boyama Uygulamaları

Kaliteli ve profesyonel kirpik boyama işlemi ile bayanlar saç ve tenleri ile uygun ilgi çekici ve modern bir görünüşe sahip olmaktadırlar.

Kirpikler bayanların en dikkat çekici ve bakışlarının en etkileyici olmasının sağlayan organların başında gelmektedir. Göz güzelliğinin en iyi şekilde yansıtılması için kirpiklerin görünümü ve hacmi oldukça önemlidir. Doğal ve hacimli kirpikler her zaman oldukça güzle ve etkili bir göz güzelliğini en önemli anahtarı durumundadır.

Bayanlar tarafından uygulanan kirpik boyama uygulamaları ile gözlerin yapısı ve ten rengi ile uyumlu modern ve oldukça dikkat çekici kirpikler elde edilmiş olmaktadır.

Kirpik Boyama İşlemleri

İlk olarak kişinin hem kirpik hem de ten uyumuna göre uygun kirpik boyası seçilmelidir. Kirpik boyama işleminden önce kişinin kirpikleri yağsız olan bir makyaj temizleme ürünü ile tamamen kuru ve arınık bir hale getirilene kadar temizlenmelidir. Çünkü boyanın tamamen işlemesi için en iyi ortam sağlanmalıdır. Daha sonra kişinin göz kapaklarını yapılan işlem esnasında korumak çeşitli kremler kullanılmalı ve göz kapaklarına iyice bu kremler sürülmelidir.

Bu sayede boyama esnasında boyanın göz kapaklarına bulaşma ve kalıcı iz bırakma riski tamamen ortadan kaldırılmalıdır. Tercih edilen boyanın kalitesi ve bakanlık onaylı olması son derece önemlidir. Tercih edilen kirpik boyası temiz bir kabın içerisine konulur ve ardından içine bir miktar oksidan eklenerek boyanın kıvamı yeterli seviyede inceltilmektedir. Kirpikleri boyamak için ideal olarak tercih edilen olan bir fırça yardımı ile kirpikleri boyama işlemine özenli bir şekilde yapılır. Kirpik yapısındaki farklılıklar nedeni ile bu boyamalar 15 ile 25 dakika arasında sürmektedir. Bu aşamadan sonra biraz beklendikten sonra kirpiklerin kenar kısımları temizlenerek işlem tamamı ile bitirilmiş olmaktadır.

Kirpik Boyama İşleminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Kaliteli kirpik boyası seçimi yapılmalıdır.
  • Kirpik boyama işleminin yapacak kişilerin bu alanda oldukça deneyimli olması gerekmektedir.
  • Kirpik boyama işlemlerinde son derece hijyenik olunmalıdır.
  • Boyama işlemi ortalama 20 dakika sürmektedir. Aceleci davranılmamalıdır.
  • Kirpik boyaları ortalama 45 gün etkili olmaktadır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.