Vipbakim

Kış Aylarına Özel 5 Makyaj Malzemesi

Kış Aylarına Özel 5 Makyaj Malzemesi

Kış aylarının gelmesiyle birlikte kış makyajı için kullanılan renkler ve malzemelerde de değişiklikler ortaya çıkmaktadır. Yazın daha renkli ve ışıl ışıl ürünler kullanılırken kış aylarında bunların yerini daha doğal ve mat renkler almaktadır. Özellikle ruj ve far renkleri kış makyajı için belirgin olmaktadır.

Kış mevsiminde genellikle cilt kurumakta ve nemsiz kalmaktadır. Bunun için öncelikle cilde ihtiyaç duyduğu nemi veren makyaj malzemeleri tercih edilmelidir. Bu bakımdan fondöten tercihi önem taşımaktadır. Kullanılan fondöten cildin nem dengesini sağlarken aynı zamanda cildi daha doğal bir görünüme kavuşturmaktadır. Maybelline Nem York Super Stay Fondöten cildin nem dengesini sağlarken uzun süre kalıcılığı ve kapatıcılığı ile kış makyajını tamamlamaktadır.

Kış Makyajı İçin Urban Decay Heat Palet

Fiyatı iki yüz yirmi beş lira olan bu far paleti ile kış makyajı için ihtiyaç duyulan pek çok renk tonu bir arada bulunmaktadır. Genellikle soğuk ve kapalı havaların etkisiyle birlikte daha koyu ve kahverengi tonları tercih edildiğinden dolayı bu fark paletiyle ortaya kusursuz bir göz makyajı çıkmaktadır. Palette yer alan renkler tek tek kullanılabileceği gibi birbiri ile karıştırılarak sürüldüğünde de ortaya güzel tonlar çıkabilmektedir.

Göz Makyajına Lancome Grandiose Liner

Bilindiği üzere göz makyajını ortaya çıkaran makyaj malzemesi eyeliner olmaktadır. Tercih edilen liner tam siyah olduğunda gözler daha belirgin hale gelir. Bunun için Lancome Grandiose Liner kış makyajında gözler için önerilir. Kolay sürülebilen ve uzun süre kalıcı olması sayesinde makyajda gözler ön plana çıkabilir.

Kış Aylarında Allık Ve Rujlar

Makyajın tamamlayıcı malzemelerinden olan allıklar yüze renk kattığından dolayı Maybelline New York Master Blush Allık bunun için idealdir. Böylelikle solgun bir cilt yerine daha canlı bir görünüm elde edilir. Kırk beş lira olan allık paletinde dört renk çeşidi yer almaktadır.

Kış aylarında makyaj için ruj seçiminde ise mat ve koyu renkler daha sık kullanılmaktadır. Bunun için pek çok markanın birbirinden güzel ürünleri bulunmaktadır. Ten rengine uygun olacak şekilde ruj markası ve rengi tercih edilmelidir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.