Vipbakim

Kızıl Saç İçin Makyaj Önerileri

Kızıl Saç İçin Makyaj Önerileri

Kızıl saç; dikkat çekici, marjinal ve canlı bir renktir. Bir bayana doğal bir görüntü kazandırır. Kızıl saçlara sahip bayanlar da bu doğallığı bozmadan makyaj yapmaları önerilir. İşte dikkat etmeniz gereken kızıl saç için makyaj önerileri;

  • Makyaj yaparken, fondöten seçimi en önemli unsurlardan biridir. Eğer beyaz bir cilde sahipseniz sarımsı tonlarda fondöten tercih etmelisiniz. Ağır fondötenlerden uzak durun. Daha doğal bir görünüm elde etmek istiyorsanız BB ve CC kremleri tercih edebilirsiniz. Yüz şeklinizi ortaya çıkarmak için aydınlatıcı kullanabilirsiniz.
  • Göz makyajında siyah renkten uzak durmalısınız. Siyah rimel, siyah far ve siyah göz kalemi keskin bir görünüm kazandıracağından, kahverengi rimel ve göz kalemi kullanmanız daha yumuşak bir görünüm elde etmenize ve saçınızla uyumu yakalamanıza yardımcı olacaktır. Far renkleri olarak da bej, camel, altın tonları, kestane, tarçın ve yeşil tonlarındaki renkleri tercih edebilirsiniz. Erik tonları, kızıl saça en çok yakışan far renkleri arasındadır. Bu renkler ile buğulu ve romantik bir görünüm elde etmiş olursunuz. Siyah farı sadece hafif dumanlı bir göz makyajı yaparken kullanabilirsiniz. Kaşları da kaş kalemiyle belirginleştirip, kalın bir şekil verdiğinizde güzel bir görüntü elde etmiş olacaksınız.
  • Kahverengi eyeliner ile yapılan kedigözü makyajı çarpıcı ve doğal bir görünüm kazanmanıza yardımcı olacaktır. Siyah eyeliner kullanmamanız tavsiye edilir. Kızıl saça sahip olan bayanlarda siyah eyeliner sert ve keskin bakışlara sebep olur. Maskaranızın da kahverengi olmasına özen gösteriniz. Böylece daha doğal ve yumuşak bakışlar elde etmiş olursunuz.
  • Kızıl saç için makyaj uygulaması yaparken allık seçimi oldukça önemlidir. Şeftali tonları seçmeniz daha uygun olacaktır. Canlı ve parlak bir görüntü elde etmiş olursunuz. Bronz tonlarında allık seçimi yaparsanız, kötü ve komik bir görünüm elde etmiş olursunuz. Kızıl saç için bronz allık seçimi hatasını sakın yapmayın. Eğer koyu ten rengine sahipseniz pembe allık kullanabilirsiniz. Allık miktarını da doğru ayarlamanız gerekmektedir.
  • Ruj seçiminde direkt kırmızı renk seçmek hatalıdır. Kızıl saça sahip olan bayanlar da kırmızı rujun teninize ve saçınıza uygun olan tonu sürüldüğünde güzel durabilmektedir. Eğer kırmızı ruj sürmek istiyorsanız, uygun tonu bulmanız gerekir. Narçiçeği rengindeki rujlara yönelmeni daha iyi olacaktır. Şeftali tonlarındaki rujlar ve nude tonlardaki rujlar da size oldukça yakışacaktır. Vişneçürüğü rengi kızıl saçlı bayanlara en yakışan renkler arasındadır. Bu tonlar ile daha doğal bir görünüm kazanabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken diğer bir nokta, rujunuzun saç renginizle aynı tonda olmamasıdır.
  • Göz altlarınızda aydınlatıcı kullanarak bakışlarınıza doğal bir görünüm kazandırabilirsiniz.
  • Kızıl saçlara sahip iseniz, neon renklerden mutlaka uzak durmanız gerekecektir. Daha sade bir görünüme sahip olmanız gerekir. Saçlar kırmızı, gözler pembe.. Gerçekten oldukça tehlikeli bir görüntü oluşturur.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.