Vipbakim

Kızıl Saça Nasıl Makyaj Yapılır?

Kızıl Saça Nasıl Makyaj Yapılır?

Kızıl saç pek çok kadının doğru rengi arama sürecinde mutlaka denediği renklerin başında gelir. İstenildiği zaman vahşi ve seksi bir etki yaratabilecekken istenildiğinde masum bir görüntü yaratabilecek saç renklerinden biridir. Aynı zamanda riskli olarakta görülen bu renk doğru şekilde kullanılırsa bir kadına en çok yakışabilecek renklerden biri.

Peki, severek kullandığımız bu saç rengini ne tür makyajlarla tamamlamalıyız?

Kızıl saçlı kadınların tonsal farklılık yaratacağından koyu pembe renklerde ruj kullanımından kaçınmalıdırlar. Bunun yerine kırmızı, kiremit, şeftali renklerinde kullanacakları rujlar onlar için çok daha uygun olacaktır. Ayrıca bu renkleri kullanırken dudaklarınızın kalın ve ya inceliğini göz önünde bulundurmalısınız. İnce renklere uygulanacak koyu renkli rujlar dudaklarınızı daha da ince göstereceği için yanlış bir seçimdir.

Farda ise kesinlikle siyah renklerinden uzak durmalısınız, zaten saçlarınız yeterince odak noktası durumundadır. Bunun yerine kızıl, yeşil ya da toprak tonlarından seçilecek renkler kurtarıcınız olacaktır. Açık tonlarda bir ten rengine sahipseniz daha açık nüde tonlarda bir far kullanmanızda fayda var. Ayrıca renkli gözleriniz var ise bunu ön plana çıkaracak renkler uygulamalısınız.

Doğal kızılların pek çoğu çil sahibidir kimisi bunu severken kimisi ise hoşlanmaz. Günlük makyajınızda çillerinizi orta bırakmanız hem kendinize güvendiğinizi pekiştirecek doğal bir görünüm almanıza yardımcı olacaktır. Sade bir eyeliner ve şeftali renginde bir rujla göz alıcılığınızı ortaya koyabilirsiniz. Eğer ki çillerimden rahatsızım diyenlerdenseniz fondöten seçiminizi pembe ve kırmızı tonların aksine şeftali ve sarı renklerinde seçmeye özen göstermelisiniz.

Seçeceğiniz allıkta da şeftali tonlarından vazgeçmemelisiniz. Bronz renklerde allıklar kullanmaktan mümkün mertebe kaçının.

Unutmayın zaten kendinden gelen doğal bir güzelliğiniz var bunu abartılı makyajlarla bozmak yerine hem cilt tonunuza uyacak hem de doğal görünümünüzü korumaya yardımcı olacak renkleri seçmeye özen gösterin.

Eğer kızıl saçlara sahip iseniz günlük makyajınızda koyu, iddialı renkleri kullanmaktan kaçınmalısınız. Saçlarınız zaten görünüşünüzün star parçasıdır. Makyajınız bunu ikinci plana itecek nitelikte olmamalıdır. Kullanacağınız sade eyeliner, toprak renklerindeki far ve göz kalemleri doğallığınızı korumanıza yardımcı olacaktır.

Gece makyajında daha buğulu gözler hem gizemli bir hava katmanıza hem de dağınık görüntüsüyle doğallığınızı bir nebze olsun korumanıza katkı sağlayacaktır. Ayrıca şık davetlerde saçınızı dağınık bırakarak daha özgür bir havaya sahip olmanızı sağlayacaktır. Eğer ki daha klasik kesimlerden hoşlanan biriyseniz hafif dalgalı ve ya vaklı saçlar ya da sıkı topuzlarla tamamlayabileceğiniz sade ama iddalı makyajınız sizi gecenin en göz alıcı kişisi haline getirecektir.

Kimler kızıl saç kullanabilir?

Beyaz tenli kadınlar kızılın hem her tonunu rahatlıkla kullanabilmektedirler. Saçın düz ve ya kıvırcık olması bu konuya bir engel değildir. Ama saçlarında mutlaka ikinci bir kızıl tonu kullanarak geçişi sağlamalıdırlar. Buğday tenli kadınlar daha çok ciltlerine uyacak kahve kızıl tonlarını tercih etmelidir. Esmer tenli kadınlar da kızıl saçlar pek tavsiye edilmemekle birlikte eğer ille de kızıl boyanmak isteniyorsa kızıl kestane tonları tercih edilmelidir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.