Vipbakim

Kolay Gece Makyajı Nasıl Yapılır?

Kolay Gece Makyajı Nasıl Yapılır?

Bu yazımızda sizlerle gece makyajının nasıl yapılması ve nelere dikkat edilmesi gerektiğini detayları ile beraber anlatacağız.

Gece makyajı denildiğinde akla gelen koyu renkler parıltılar ve simlerdir. Aslında bu oldukça yanlış ve genel bir kavramdır. Öte yandan doğru bir şekilde gece makyajı nasıl yapılır sorusuna cevap ararken öncelikle dikkat edilmesi gereken nokta nereye davetli olduğunuzdur. Akşam yemeği, doğum günü, sahilde gezinti, arkadaşlarla bir cafe de buluşma gibi düzenlenen etkinliklere göre makyajınızın dozunu ayarlamalısınız.

Kolay Gece Makyajının Püf Noktaları Nelerdir?

Yüz tipinizi ve cilt tipinizi biliyorsanız ve gece boyu makyajınızın kalıcı olmasını istiyorsanız fondöten seçimini buna göre yapmalısınız. Fondötenin altına uygulayacağınız makyaj bazı fondöteni sabitlemeniz için oldukça işe yarar bir yöntemdir. Kuru bir cilt tipine sahipseniz nemlendirici kullanmadan makyaja başlamamanızı öneririz. Kullandığınız fondötenin teninizle bütünleşmesi için gece makyajında pudra kullanmanızda bir sakınca yok hatta transparan pudra makyajınızın parlamasını önleyerek daha doğal ve mat bir görünüme sahip olmanızı kolaylaştıracaktır. Gece makyajının biraz daha dikkat çekici olmasını istiyorsan göz makyajını derinlik vererek yapabilirsin. Bu sene mat renkler oldukça moda. Kullandığın renkleri açıktan koyuya doğru uyguladığında gölgelendirme işleminde başarılı olursun.

Hızlı Bir Gece Makyajının Olmazsa Olmazları Nelerdir?

Gece makyajı püf noktaları olarak bilinenlerin arasında ilk sırada gideceğiniz mekan ve tercih edeceğiniz kıyafete uyumlu renkler geliyor. Eğer bu konuda hassas davranırsanız uyum yakalayabilirsiniz. Eğer süreniz kısıtlı ise makyajınızı parmaklarınız ile uygulamanızda bizce bir sıkıntı yok. Fondöten, pudra, göz kalemi, far, allık, ruj sıralamasını uygulayarak işlemi eksiksiz tamamlayabilirsiniz. Gece makyajına eyeliner da çok yakışır lakin eyeliner’ı sürerken kullandığınız aparat oldukça ince uçlu olmalı. Çünkü eyeliner’ı göz kapağınıza düzgün uygulayabilmeniz için deneyimli olmanız gerekiyor. Eğer hiç eyeliner kullanmamışsanız ve ilk defa deneyecekseniz bu gece sizin için özelse makyajınızı eyelinersız yapmanızı tavsiye ederiz.

Dumanlı göz makyajı olarak bilinen göze derinlik verme işlemi genelde gece makyajında kullanılan bir detaydır. Gözleriniz küçükse bu işlem gözlerinizin biraz daha büyük gözükmesine olanak sağlayacaktır.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.