Vipbakim

Kolay Yapılacak Gündüz ve Gece Makyajları

Kolay Yapılacak Gündüz ve Gece Makyajları

Bu makalede gündüz ve gece nasıl makyaj yapılması gerektiğini ve makyaja dair önemli ipuçlarını paylaşacağız.

Günlük yapılan makyajlarda genelde düşülen hatalardan biridir abartmak. Günlük makyajın amacı cildi daha taze ve canlı göstermektir. Cildinizi iyi tanıyorsanız yapacağınız makyajın bu yönde ilerlemesi gerekiyor. İş kadını iseniz yahut arkadaşlarınızla hemen buluşmanız gerekiyorsa vakit kaybetmeden kolay ve günlük makyaj yapmak isteyebilirsiniz. Günlük makyajınız için öncelikle lazım ürün ince bir fondötendir bu BB veya CC kremde olabilir. İnce yapılı fondötenler cildinizin nefes almasını önlemez ve sizi gün içinde bunaltmaz. Eğer göz makyajı da ilave etmek istiyorsanız rutininize doğal tonları tercih etmenizi öneririz. Aksi halde günlük makyaja uymayacak çılgın ve göz alıcı renkler yüzünüze yapay bir ifade kazandırabilir.

Gündüz Makyajında Dikkat Edilmesi Gereken Detaylar Nelerdir?

Gündüz makyajında dikkat edilmesi gereken detaylar vardır. Bu detayları atlamadan ilerlediğinizde sağlıklı bir görünüme kavuşmuş olursunuz. Eğer cildiniz yağlı ise günlük makyajınızda asla parlamaya sebep olacak fondöten ve pudra kullanmamalısınız. Makyajınızı dışarda tazeleme ihtiyacı duyuyorsanız çok yönlü makyaj ürünleri tercih edebilirsiniz. Bu aynı zamanda ruj ve allık olarak kullanılabilen tek ambalajda birleşmiş ürünler olabilir. Gündüz makyajında rujunuz oldukça sade ve doğal durmalı. Alışverişe çıkarken kırmızı ruj sürmek çok doğru bir makyaj tüyosu değil. Rimel kullanmayı seviyorsanız kirpiklerinizde rimelin topaklaşmamasına dikkat edin.

Gece Makyajında Dikkat Edilmesi Gereken Detaylar Nelerdir?

Gece bir davete gidiyorsanız yahut özel bir gün ise sizin için makyajınızın belirleyicisi kıyafetiniz olmalı. Gece makyajında da abartmayalım da ne zaman abartalım diyenlerden olabilirsiniz ama bu oldukça yanlış bilinen bir durum. Gece makyajı yaparken gözlerinizi ön plana biraz daha çıkartabilirsiniz. Kıyafetinizin rengi ile orantılı hafif gölgeli bir makyaj hiç de fena olmaz. Ruj seçiminde ise göz makyajınızın ağırlığına göre ilerlerseniz daha hoş bir görüntü elde edebilirsiniz. Gece makyajında dikkat edilmesi gerekenler arasında ruj ve göz makyajı uyumu da var elbette. Yalnız oldukça koyu bir göz makyajına çok koyu bir ruj fazla ağır ve dramatik durabilir. Renkleri makyaj yaparken dengeli bir biçimde seçmekte fayda var.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.