Vipbakim

Kolay Yüz Makyajı Nasıl Yapılır?

Kolay Yüz Makyajı Nasıl Yapılır?

Makyaj tüm kadınların güzelleşmek ereğiyle yaptıkları yüzü biçimlendirme işlemine denir. Makyaj yapmak zor gibi görünse de ufak tüyolarla yüzümüzü istediğimiz şekle sokmak çok zor sayılmaz. Eğer tüyolardan yararlanmayıp, kafamıza estiği gibi yüzümüze uyguladığımız işlemler bazı durumlarda komik görünmemize yol açacaktır. Bu yüzden neyi nasıl ne zaman nerde yapacağımız makyaj yapma konusunun ana taşlarıdır.

Kolay Yüz Makyajı Tüyoları:

-Öncelikle size önereceğimiz ilk şey kendi cilt tonunuza uygun renklerle çalışmanız. Örneğin; çok koyu tenli bir cildiniz varsa en açık fondöten tonunu kullanmak sizi komik bir duruma sokacaktır.

-Kuru cildinizden kurtulmanızda makyaj zemini için ikinci bir basamak. Öncelikle yüzünü güzelce yıkayıp, dudaklarınızı pürüzsüz hale getirmelisiniz. Bunu bir fırça yardımıyla tahriş etmemeye dikkat ederek kolayca yapabilirsiniz. Daha sonra eğer isterseniz nemlendirici bir kremin faydasını göreceksinizdir.

-Yüzünüzün tamamını fondöten ve pudrayla badana yaparmışçasına değil de sadece kapatmak istediğiniz lekeleri, koyulukları kapatmak için kullanmak cildinizin doğal parlaklığını yok etmeyecektir. Böylece daha doğal bir görünüm elde edeceksiniz.

-Allık kullanımını elmacık kemiklerinizin üstünden başlayarak yanaklarınızın tamamını kapatacak şekilde uygularsanız bu daha hoş bir görünüm sağlayacaktır.

-Far kullanıyorsanız kaşınızın tam altındaki bölgeyi beyaz bir farla daha genç gösterebilirsiniz. Göz renginizi bütünleyecek sırıtmayacak tonları seçmenizde fayda var. Bu uygulama göz çevresinin daha genç, dinç ve ilgi çekici olmasını sağlayacak.

-Eyelinerı bulaştırmamaya özen gösterin. Bunun için ucu ince sivri fırça ya da kalem kullanmanızı öneriririz. Çizdiğiniz eyelinerın hatalarını kapatmak adına bir far ve far fırçası işini görecektir. Hatalı kısımları far yardımıyla kapatın.

-Rimel konusunda kirpiklerinizi birbirine yapıştıran, topak topak eden rimelleri en yakın çöp kutusuna atabilirsiniz. Bunu yerine kirpiklerinizi boyamak adına düzgün fırçalı kaliteli bir rimelle fazla abartmadan tek tek ayrılacak şekilde uygulayın. Gözlerinizin daha iri gözükmesini istiyorsanız alt kirpiklerinize de uygulayabilirsiniz.

-Gözaltına uyguladığınız beyaz renkli bir far bakışlarınıza ışıltı katacak ve daha çekici bakışlara sahip olmanıza yardımcı olacaktır.

-Dudaklarınızı asıl boyamak istediğiniz rengi boyamadan önce renksiz bir parlatıcıyla dudağınızın boyutunu aşacak şekilde sürün. Daha sonra istediğiniz rengi dudaklarınıza sürün. Bu rujun dağılmasını engelleyecektir. Daha sonra kullandığınız rujun üstüne uygulayacağınız parlatıcı daha canlı bir renk verecektir dudaklarınıza.

-Eğer kirpik bükücü kullanıyorsanız kirpik bükücüyü ısıtıp kullanırsanız kirpikleriniz gün boyunca kıvrık yapısında kalacaktır.

-Ruj konusunda kalıcılık yakalamak istiyorsanız ruju sürdükten sonra pudrayla dudağınıza sabitlemenizi öneriyoruz. Bir peçete ya da kâğıt havluyla fazlasını dudağınızdan alıp üzerine bir kat daha ruj sürmeniz hem dudağınızı daha doldun gösterecek hem de ruj uzun süre dudağınızda kalacaktır.

-Biten maskaranızın fırçasını çöpe atmayabilirsiniz. İyice su ile yıkadıktan sonra daha sonraki zamanlarda kaşınızı taramak için kullanabilirsiniz.

-Eğer rimel sürerken gözaltlarına ya da üstüne bulaştırıyorsanız plastik bir kaşığı gözaltınıza tutarak işlemi bu şekilde gerçekleştirdiğinizde bulaşması mümkün olmayacaktır. Bu size hız kazandırır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.