Vipbakim

Koyu Renk Ruj Nasıl Sürülür?

Koyu Renk Ruj Nasıl Sürülür?

Koyu renk ruj günümüzde dikkat çekmek amacıyla tercih edilen en iddialı makyaj türlerindendir.

Koyu renk ruj kullanmak cesaret isteyen ve iddialı makyajın olmazsa olmazı haline gelmiştir. Bu makyajlar daha çok geceleri tercih edilirken son zamanlarda gündüzleri de oldukça tercih edilmeye başlanmıştır. Bunun yanında dudağınıza süreceğiniz bu rujlar görünüşünüzü değiştirmekte olup sizlere cesur bir hava katacaktır. Koyu kırmızı kahverengi siyah ya da mor gibi rujlar insanların dikkatini çekmekte olan cesur tonlar olmaktadır. Özellikle son zamanlarda tercih edilmekte olan bu koyu ruj modelleri karşımıza çok sık çıkmaya başlamıştır. Okula giderken ya da gündelik hayatta bile karşılaştığımız mor, turuncu, siyah ya da koyu kırmızı tonlarda birçok kişi tarafından çok sık kullanılmaktadır.

Koyu Renk Ruj Nasıl Sürülür?

Koyu renk ruj sürmeden önce mutlaka dudağın nemli olmasını sağlamanız gereklidir. Sonrasında dudaklarınıza uygulayacağınız makyaj bazı sayesinde dudaklarını sabitlenerek pürüzsüz ve hoş bir görünüm kazanacaktır, bu da dudak bazı sayesinde rujun kalıcı olmasını sağlayacaktır. Sürdüğünüz rujlarda mutlaka dağılmamaya dikkat ediniz bunun yanı sıra aldığınız tüm rujların sıvı olup olmadığına mutlaka dikkat ediniz bunun yanında alacağınız sıvı rujların da çok fazla sıvı olmamasına oldukça dikkat etmeniz gereklidir. Bunun yanı sıra bu rujların kendi fırçalarını değil de satılmakta olan ruj fırçalarını tercih etmeniz  gereklidir.

Daha sonrasında bazı uyguladıktan sonra rujunuzu direkt olarak sürmeniz daha çok hafif hafif değdirerek hafif bir görünüm sununuz. Dönüştürülürken unutulmaması gereken en önemli nokta tercih edilmesi olacaktır. Dudaklarınızı koyu renk ruju vurgulamak için öncelikle kenarlarını dudak kalemiyle geçmelisiniz. Bu dudak kaleminizi belirgin bir hal olmasını sağlayacaktır bunun yanında vücudunuzda aynı tonlarda sürdüğünüz kalem dudaklarınızın doğal ve dolgun olmasını sağlar.

Koyu ruj sürerken, ruj fırçası tercih ediniz dudağınıza ruju yavaş yavaş sürerek de dengelerinin. Rujun kalıcılığını artırmak için fazlalığını almanız gerekmektedir. Daha sonrasında ise pudrayla dudaklarınızı kontör çekiniz. Bunlardan son olarak rujunuz daima yanımızda kalsın. Çünkü rujunuzun şekli bozulduğunda gün boyunca hafif bir şekilde tazem imkânınız bulunmalıdır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.