Vipbakim

Kusursuz Bir Makyaj İçin 7 Öneri

Kusursuz Bir Makyaj İçin 7 Öneri

Eğer sizde güzelliğinizi kusursuz bir şekle sokmak ve yüzünüz üzerinde dikkat çekici makyaj modelleri uygulamak istiyorsanız, şimdi sunacağımız 7 öneriyi gözden geçirin ve daha sonra makyaj yapmaya başlayın.

Kusursuz bir makyajın ilk kuralı hafife ve taze dudakların ön plana çıkarılmasından geçmektedir. Bunun için yapmanız gerekenler arasında dudaklarınızın canlı renklerle ortaya çıkmasını sağlamalı, bu renkler içerisinde ise malabar pembesi tagada kırmızısı ve mandalina turuncusu gibi seçenekleri kullanmalısınız. Ayrıca isteğe bağlı olarak bu renklerin üzerine stick uygulaması da yapabilirsiniz.

Diğer yandan ikinci önerimiz ojelerle farklı aktiviteler yapmayı bilmelisiniz. Ayaklarınızın ve ellerinizin bakımına dikkat etmenizdir. Eğer yaz mevsiminde sevgiliniz ile buluşacak ve bunun için açık ayakkabılar giyecekseniz ojelerin rengini iyi ayarlamalı ve gerekirse giydiğiniz giysilere bu renkleri uydurmalısınız.

Bunun yanında üçüncü önerimiz gece ve gündüz saatlerinde cildinizin rengini farklı tonlarda ayarlamanızdır. Gündüzleri mat bir renk, geceleri ise cildinizin parlaklığını ortaya çıkaracak fondöten tonlarını kullanabilirsiniz.

Dördüncü önerimiz ise allıklar olmaktadır. Temiz bir cilt için uygulamaya alınan şeker pembesi bir renk ya da turuncu renk bir allık yüzünüze ani gülümsemelerin konuşlanmasını sağlayacaktır. Bunun yanında allık sürmeden önce yapmanız gereken cildinizi nemlendirecek bir kremin kullanılmasının unutulmamasıdır. Ayrıca allığı sürerken gülümserseniz yanaklarınızda ön plana çıkan hatlara daha iyi fırça darbeleri atabilir ve allığın istenilen şekilde sürülmesine imkan sağlayabilirsiniz.

Beşinci öneri olarak gözlerinizin kapaklarında canlı renkler kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Karayip mavisinin yanına biraz yeşil katarak karıştırın ve buna bir de ultra moru ekleyin. Bu renkleri ayrı ayrı göz kapaklarınıza sürün. Ayrıca bunların üstüne kalem çekerek göz kapaklarınızın daha çekici olmasını sağlayabilir ve bu bölgeye pudra ile ışıltı verebilirsiniz.

Sizlere sunacağımız altıncı öneri ise uygulanan çizgilerin daha sıcak hatlardan oluşmasıdır. Yani gün içerisinde kullandığınız renkli bir göz kalemi ile göz kapaklarınızı canlı bir hale getirebilir, ayrıca gözlerinizin altına ve üstüne sürdüğünüz kalem ile daha çekici bakışlara sahip olabilirsiniz.

Son önerimiz de kullandığınız farın renginde doğru seçim yapmaktır. Bu anlamda ortaya ilk olarak daha cool bir görünüm elde etmek çıkar. Bu görünümü sağlamak için, gözlerinize fildişi rengine sahip bir far sürebilir ve dudaklarınızda da çilek renkli bir gloss uygulaması yapabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.