Vipbakim

Kusursuz Makyaj için 7 Adım

Kusursuz Makyaj için 7 Adım

Güzellik denince akla ilk gelen şüphesiz kusursuz bir makyajdır. Makyaj görünümümüzü değiştiren ve bizi adeta motive eden bir güç. Çünkü kadın için güzel olma duygusu hep var olmuştur. Her kadının güzellik sırları vardır. Fakat bazı güzellik sırları var ki keşke daha önce öğrenseydim diyeceğiniz türden.

İşte hayatınızı kolaylaştıracak ve size rehber olacak bazı güzellik sırları;

Makyajınızı yenilemek yerine tazeleyin

Sabah yapılan makyaj malesef gün boyu etkinliğini korumuyor. Bu durumda hemen makyaj temizleyicisine sarılmak yerine, bir peçeteyi yüzünüze dairesel hareketler ile bastırarak ciltte biriken fazla yağın emilmesini sağlayın veya hafif yapıdaki bir toniği çok ince bir katman şeklinde yüzünüze uygulayın ve bir peçete yardımı ile kurulayın. Daha sonra cildinizin üzerinden pudra ile geçin. Bu sayede makyajınız taptaze görülecek.

Cilt tonunuzla aynı renkte bir fondoten tercih edin

İyi bir cilt makyajının anahtarı fondotten tercihinde saklı. Bu açıdan bakıldığında fondoten seçerken çok doğru seçimler yapmanız gerekiyor. Tercih ettiğiniz fondoten cilt renginize uygun olmalı, bunun yanı sıra cilt tonunuzla da birebir uyuşmalıdır. Cilt tonunuzdan daha koyu renkte bir fondoten cildinizin görülen diğer tarafları ile uyum sağlamaz ve buda doğal olmayan çirkin bir görüntü oluşturur.

Pudrayı uygularken elinizi hafif hafif vurun

Pudra makyajı sabitler ve kusurları kapatır, bu da onu kusursuz bir makyajın vazgeçilmezi yapar. Tabii ölçülü bir şekilde doğru yöntemler ile uygulamak kaydı ile… Kat kat uygulanmış pudra işlevini kaybeder ve ciltte ışıltının aksine mat ve donuk bir görüntü  oluşturur. Bu durumda cildinizin doğal ışıltısını ortaya çıkarmak için pufları ya da süngerler kullanmayı bırakıp yumuşak fonksiyonda bir fırça tercih edebilirsiniz.

Dudak bakımı

Dudak bakımı kusursuz bir makyajda çarpıcı bir etki yaratır. Rujunuzun kusursuz görünmesi de bir o kadar etkilidir. Bunun için özel peeling veya pahalı kremler kullanmanıza hiç gerek yok. Yapmanız gereken tek şey bir miktar toz şeker ve aynı oranda zeytin yağını karıştırın ve dudaklarınıza hafif dokunuşlar ile uygulayın ve silin. İşte hepsi bu, bu kadar basit. Sonraki adımda rujunuz dudaklarınızda kadife etkisi yapacak emin olabilirsiniz.

Rujunuzu kalıcı hale getirin

Uyguladığınız rujun hemen silinmesini istemiyor ve rujunuzu kalıcı hale getirmek istiyorsanız bunun için yapmanız gereken ince bir peçeteyi dudağınıza götürün ve sabitleyici bir pudra ile üzerinden geçin. Bu uygulama aynı zamanda rujunuzun dişlerinize bulaşmasını da engelleyecek.

Kuyruklu eyeliner mümkün

Gözleri anında belirginleştiren, bakışları etkileyen bir eyeliner kusursuz bir makyaj için önemli bir  unsurdur. Her kadının göz yapısı farklı olduğu gibi buna göre uyguladığı eyeliner yöntemi de farklı olabilir. Bu noktada önemli olan bol bol pratik yapmak ve size en kolay gelen yöntemi bulmak. Kusursuz bir eyeliner görünümü yakalamanız için yapmanız gereken; göz altı  kirpik hattınızı kaşınızın ucuna kadar çekin gelen bölgeye  bant çekin. Daha sonra kullanacağınız eyeliner ile çizginizi çizin ve bantı kaldırın. İşte kusursuz bir eyeliner uygulaması bu kadar kolay.

Maskaranızdaki fazlalığa dikkat

Kirpikleriniz siyah, uzun ve dolgun olduğu kadar doğal da görünsün istiyorsanız bunun için yapmanız gereken maskaranızdaki fazlalığı almaktır. Maskara fırçanızda oluşan fazla birikinti topaklanmaya sebep olacağından maskara uygulamasından önce fırçayı peçete yardımı ile birkaç kez silmeniz tavsiye edilir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.