Vipbakim

Makyaj Bazı Nedir? Nasıl Kullanılır?

Makyaj Bazı Nedir? Nasıl Kullanılır?

Makyaj malzemeleri her geçen gün daha da çoğalıyor.  Daha etkileyici bir görüntü oluşturmak isteyen kişiler makyaj bazı gibi ürünlere başvurabilmekte.

Makyaj Bazı Nedir?

Makyaj bazı nedir sorusu ile işe başlanırsa makyaj sabitleyici olarak özetlenebilir. yani ten makyajından daha öncesinde, sonraki eklenen malzemelerin sabit kalması ve daha iyi deriye yerleşmesi için uygulanan bir üründür.  Hem göz etrafı için hem de cildin geneli için kullanılanlar vardır.

Makyaj Bazı Ne İşe Yarar

Makyaj bazı ne işe yarar diye soran kişiler için de bu ürünün şu gibi faydaları hedeflediği söylenebilir:

  • Makyajı daha uzun süre boyunca kalıcı yapar.
  • Cilt üzerindeki pürüzlü alanların kapanmasını sağlar. İstenmeyen görüntüleri kapatır.
  • Cildin hafif parlak ev kadifemsi bir görüntüye sahip olmasını sağlar.
  • Deri üzerindeki renk dalgalanmalarını giderir ve tek renk oluşturur.
  • Deri üzerinde bulunan gözeneklerin küçük görünmesini sağlar.
  • Profesyonel makyaj yapanların zeminde uygulamak zorunda oldukları üründür.

Makyaj Baz Uygulanışı- Kullanımı

Makyaj bazı kullanımı  etkili ve istenen sonuçları almak için önemli bir detaydır. Bu ürünü gelişigüzel şekilde sürmemek gerekir.  temizlik bu açıdan en önemli kriterdir. Makyaj bazı kullanmadan önce mutlaka cildinizin temiz olması, eski makyajdan kalıntı  olmaması gerekir. sadece çok kuru cildi olan kişiler, bazdaki nemlendirme tam sonuç vermeyebileceği iin öncesinde nemlendirici uygulaması ile destekleme yapmalıdır. Yani kuru ciltler baz öncesi nemlendirici sürmeli, diğer kişiler hiçbir şey sürmemelidir. Daha sonra bir miktar baz alınır ve yedirilerek, dairesel hareketlerle  sürülmelidir. Parmak uçları, sünger ya da fırça ile bu hareketler yapılabilir. Makyaj bazını sürerken kalın değil ince tabaka halinde sürmek gerekir. Ayrıca sürme işlemi bitince  bir süre kuruması için beklemek gerekir. ana makyaj öncesi 3-4 dakika yeterli olur.

Faydaları Neler

Maykyaj  bazının faydaları  her cilt için sürülmesi mümkün olması, parlamaları önlemesi, makyajdaki topaklanmaları gidermesi şeklinde sıralanabilir. Makyaj bazının kalitesi değişebilir. Ne kadar iyi olursa makyaj zemini  ve genel görüntü de iyileşir. Ancak gözenekleri kapatması nedeniyle yorucu etkisi olan bir ürün olduğunu unutmamak gerekir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.