Vipbakim

Makyaj İpuçları ile Pratik Yöntemler

Makyaj İpuçları ile Pratik Yöntemler

Makyaj yapmadan bir gün geçiren kadın sayısı her geçen gün azaltmaktadır. Makyajın kullanım alanının genişlemesi sonucunda makyaj malzemesi türünde de artış meydana gelmiştir. İsterseniz yazımızı okuyarak makyaj ipuçlarını öğrenebilirsiniz. Makyaj ipuçları ile pratik yöntemler sayesinde küçük uygulamalar sayesinde çok daha farklı bir görünüme kavuşabilirsiniz. Makyaj yöntemlerinde yapılacak ufak değişimler tüm görüntünüze yeni bir hava katılmasını sağlayacaktır.

Fondöten Kullanımı Yapın

Fondöten kullanımı yaparken tam kapatıcı bir özellikte fondöten seçmeniz daha uygun olacaktır. Bunun için krem fondöten yerine daha yoğun özelliği olan bir fondöten kullanımı yapmayı tercih edebilirsiniz. Bunun için fondöteni tek başına kullanmak yerine bir baz ile karıştırıp kullanmanız çok daha etkili bir sonuç elde etmenize olanak tanıyacak bir yöntem olacaktır.

Krem Fondöten Kullanımı ile Yağlı Ciltlere Son

Yağlı bir cildiniz varsa kullanacağınız fondötenin farklı olması da etkili olacaktır. Krem fondöten kullanımı yağlı ciltler için uygun olmasa da farklı bir yöntem ile bu krem fondöten türünü kullanmayı başarabilirsiniz. Bunun için nemli bir sünger kullanımı yapmanız etkili olacaktır. Nemli sünger krem fondötenin yağlı yapısını cildinizden uzak tutmaya yarayacaktır. Kullanacağınız süngerin hafif nemli olması gerekli etkiyi sağlamaya yetecektir.

Farklı Renklerde Allık Kullanımı

Farklı renklerde allık kullanımı yaparak da yüzünüzde farklı noktalara dikkat çekebilirsiniz. Bunun için farklı bir allık sürme şekli denemeniz faydalı olacaktır. Allık kullanımı yaparken elmacık kemiklerin alt kısmına hafif renkte bir allık sürerken saç sınırının olduğu bölümlere de koyu renkte allık sürmeyi deneyebilirsiniz. Bu şekilde kullanım cildiniz üzerinde etkili olacaktır. Bu kullanım şekli ile cildiniz çok daha genç bir görünüme sahip olacaktır.

Yüzük Parmağına Uygulama

Yüzük parmağı uygulaması da önerebileceğimiz makyaj teknikleri arasında yer almaktadır. Bu kullanım önerisinde makyaj yaparken yüzük parmağınızı kullanmanız önerilmektedir. Yüzük parmağı çok hassas bir yapıya sahip olduğu için kullanımının yapılması etkili olacaktır. Özellikle göz altına uygulanan makyajlarda yüzük parmağı kullanımı oldukça etkili olacaktır. Göz çevresi hassas olduğu için yüzük parmağı ile kullanım yapmak etkili olacaktır.

Kirpikleriniz Uzasın

Her kadın güçlü kirpiklere sahip olmak ister. Bunun için kullanılacak çeşitli yöntemler bulunmaktadır. Bunun için bir ay kadar öncesinde maskara kullanımı yapmamanız etkilidir. Bunun yanı sıra maskarayı dipten uca doğru uygulamak da etkili bir yöntem olacaktır. Dip kısımların kalın olması, uç kısımların ise ince olması önemli bir ipucu olarak kullanılmalıdır.

Diğer bir makyaj ipucusu ise deodorant kullanımında yapılmalıdır. Bunun için göz altlarında meydana gelen yağlanmayı peçete ile değil elinize döktüğünüz deodorant ile temizlemeniz çok daha etkili olacaktır. Bu yöntemi her yerde kolay bir biçimde kullanabilirsiniz. Makyaj ipuçları ile pratik yöntemler bu şekilde farklı kullanım şekillerinden oluşmaktadır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.