Vipbakim

Makyaj Spreyi Nedir? Ne İşe Yarar?

Makyaj Spreyi Nedir? Ne İşe Yarar?

İnternetteki videolar sayesinde artık makyaj yapmak son derece kolay hale geldi. Birçok kişi gün boyu kalıcı bir makyaj uygulaması için farklı ürünler kullanır. Bu ürünlerden biri de makyaj spreyidir. Makyaj spreyi nedir ne işe yarar merak ediyorsanız size bu ürünler hakkında biraz bilgi verebiliriz.

 En İyi Makyaj Spreyleri

Makyaj spreyleri, yazın terleyen ciltte makyajın daha uzun süre dayanıklı olması için kullanılır. En iyi sonucun alınması için güvenilir markaların tercih edilmesi ve memnun kalacağınız sonuçların uygulanması doğru kullanımla mümkün olmaktadır. Birçok markanın makyaj sabitleme spreyleri vardır ve 75-200 TL arasında fiyatlar değişmektedir. Kullanımları ise oldukça basit ve her cilt tipine uygundur.

MAC Makyaj Spreyi

MAC markasının mineral ve klasik makyaj sabitleyici spreyleri oldukça sık tercih edilir. MAC makyaj spreyi ile yüzünüze 15-20 cm uzaktan sıkacağınız spreyi makyajınızın tamamlandığında kullanabilirsiniz. Ürünün fiyatı 99 TL’ye satılıyor.

All Nighter Setting Sprey

16 saate kadar dayanıklı olan all nighter Setting sprey ile makyajınızın gün boyu kalıcı olmasını sağlayabilirsiniz. Kullanıcıların %80’inden fazlasının memnun kaldığı ürün, 75 TL’ye satılıyor.

The Body Shop

Makyaj için tercih edilen vegan ürünleri kullanımı konusunda tercih ediyorsanız, The Body Shop markasının makyaj sabitleyici spreyini tercih edebilirsiniz. 35 TL olan fiyatlar ekonomik olduğu için alerjik ciltlere en uygun ürün The Body Shop ürünü olacaktır.

Makyaj Sabitleyici Kullananlar

Makyaj sabitleyici kullanımı son derece dikkatli olarak tercih edilmelidir. Özellikle makyaj tam olarak tamamlanmadan uygulanan sprey doğru etki yaratmayabilir. Sabitleyicinin makyaj kuruduktan sonra sürülmesi ve yüze uzaklığının doğru uyarlanarak sıkılması gerekmektedir.

Evde Makyaj Sabitleyici Yapmak

Gliserin, su ve tonik kullanarak kendi makyaj temizleyicilerinizi kendiniz yaratabilirsiniz. Evde makyaj sabitleyici yapmak için öncelikle boş bir sprey şişesi, sonra da kullanmadığınız bir tonik ve su gerekecektir. Az miktar gliserin ekleyeceğiniz bu karışımı yüzünüze sürerek kendi makyaj sabitleyicinizi yapabilirsiniz. Ancak uygun fiyatlı olanlardan yana tercihinizi yaparak da aynı bütçeyle makyaj sabitleme spreyinizi yapabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.