Vipbakim

Makyaj Yaparken Nelere Dikkat Etmeli

Makyaj Yaparken Nelere Dikkat Etmeli

Kadınların olduklarından daha hoş görünmek istemeleri geçmişten günümüze kadar gelen bir istek olarak biliniyor. Bayanlar olduklarından daha güzel görünmeyi makyaj teknikleriyle gerçekleştiriyorlar. Genelleme olarak makyaj kamufle etmek demektir.

Cilt lekelerinin, sivilcelerin, benlerin üzerini kalın bir fondöten tabakasıyla örterek cildinizin daha parlak ve net görünmesine sebep olabilirsiniz.

Şimdi ki zamanlar da çok moda olan makyaj teknikleri neredeyse herkes kullanmaktadır. Makyaj yapıp çirkinleşmek bu makyaj teorisini yanlış kullanmaktan geçmektedir. Makyajın türlü türlü çeşitlerine şahit olmaktayız, bazılarımız bunları uygulamaktalar. Bunları uygularken derimizin sağlığını ve hedefimiz olan güzelliğimize zarar vermemeliyiz.

Etrafımıza baktığımızda makyajlı bayanlara rastlayabiliyoruz. Peki, tüm makyaj yapan bayanlar doğru teknikleri mi kullanmaktalar. Yanlış teknikleri kullanan bayanların makyajları genelde kötü olmaktadır yani makyaj yapıp çirkinleşirler. Makyajın kötü olduğu zamanlar yanlış kullanımın yanı sıra doğru makyajı yanlış kıyafetlerle kullanmanızdan dolayı kötü görünebilir.

Güzel makyaj yapmanız güzel olmanızın sadece bir kısmıdır. Bunu giydiğiniz kıyafetlerle ve gittiğiniz yerlerle tamamlamanız daha uygun olur. İnsanların yüzleri birbirlerinden farklı olduğu için farklı makyaj yöntemleri uygulamanız işinize yarar.

Çirkin Makyaj Nasıl Olur ?
Hiçbir kadın çirkin olmak istemez. Makyaj yaparak çirkin olmak hiç istemez. Sağlığımız her şeyden önemlidir. Sağlığımızı göz önünde bulundurarak makyaj malzemelerimiz en kaliteli olanlardan tercih etmeliyiz.
Her ten rengine her makyaj malzemesi gitmez. Koyu bir cilt için çok açık bir ruj çok parlak görünebileceği gibi açık renk cilde de çok koyu bir ruj sürmek akıllıca değildir.

Yapılan makyajın her nereye gidiyorsanız, toplantı, tatil, düğün, sinema sade olmasında her kadın için yarar vardır. Çok fazla makyaj yapmak her zaman abartıdır. Abartılan makyajda çevremiz tarafından sahte bir görüntü olarak algılanır.

Kalın bir fondöten hem yüzünüz için sağlıklı değildir hem de üzerine allık sürdüğünüzde sizi çok çirkin bir hale getirecektir. Kişinin kendi rengine göre iyi marka fondöten kullanması en akıllıca olan makyaj stilidir.

Makyajın Zararları
Çok fazla makyaj yapmayan bayanların gerçek ciltleri daha pürüzsüz ve daha net görüntüye sahip olur. Makyajın güzel görünmeye sebep olduğu gibi makyajın zararları da vardır. Yediğimiz zararlı gıdalar kadar zarar veren kötü makyaj malzemeleri ruhumuza da zarar veriyor. Cilt üzerinde fazladan kalıntı bırakan malzemeler, yüzümüzde yaraların çıkmasına bile sebep oluyor.

Daha sağlıklı bir cilde sahip olmak için makyaj yaparken nelere dikkat etmeliyiz? Ne kadar az makyaj yapabiliriz? Makyaj cilde hangi zararları verir? Makyajın zarar vermemesi için neler yapmalıyız? Sağlığımız için makyajın zararları nelerdir?

Makyaj Yaparken Nelere Dikkat Etmeli

•→Rujla uyumak, cilt üzerinde bırakmak oldukça zararlıdır. Dudaklarda renk solukluğu ve çatlaklara sebep olduğu için sürdüğünüz ruju silmeden uyumayın.

•→Fondöten cildinizde çok fazla kaldığında veya her gün kullandığınızda ciltte lekelere ve ezilmelere sebep olur. •→Fondöteni yüzünüze her gün sürmeyin.

•→Gece maskara ile uyunduğunda, göz bozukluklarına, alerji oluşumuna sebep olur. Asla gözünüzde rimel varken uyumayın.

•→Makyaj malzemelerini çok kaliteli markalardan almaya çalışın. Doğal olanlardan kullanmak çok daha faydalıdır.

•→Makyajı çok uzun süre yüzde tutmak, cilt hastalıklarının oluşumunu hızlandırır.

•→Makyaj yapmak zorunda olduğunuz zamanlarda yapın, her zaman yapmayın.

•→Cilt yapısı kişide, yirmili yaşlarda oluşumunu tamamlamaktadır. Yirmi yaşından önce makyaj yapmayın.

•→Dışarıdan evinize döndüğünüzde cildinizdeki makyajı, gül suyu veya makyaj temizleme sütü ile temizleyin.

•→Nemlendirici kremlerle cildinizi nemlendirin.

•→Bakım maskeleri uygulayın.

•→Kullandığınız tüm makyaj ürünleri içeriğinde kanserojen madde olup olmadığına dikkat edin.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.