Vipbakim

Makyaj Yapılmadan Önce Yapılması Gerekenler

Makyaj Yapılmadan Önce Yapılması Gerekenler

Makyaj uzun süre kalıcı olması için yapılması gereken birçok faktör bulunmaktadır, bunlardan en önemlisi temiz ve bakıma olmasıdır.

Makyaj yapmadan önce mutlaka yüz temizliğine dikkat edilmelidir. Önce yüzünüz güzel bir şekilde temizlemeniz ardından ise makyaj kalıntılarını temizlemeniz gereklidir. Daha sonrasında ise yüzü yıkayınız ve nemlendirici krem ile yüzünüze baz oluşturunuz. Eğer cildiniz kuru yağlı nemlendiriciler tercih etmenizi öneriyoruz bunu yanında makyaj yaparken yüze krem sürmeniz gerekli bunlardan sonra ise ellerinize bakım aşamasında geçirmelisiniz.

Daha sonrasında karşınıza çıkan ise ağız ve diş temizliği olmaktadır makyajdan önce mutlaka dişlerinizi fırçalayın ardından rujunuzu kaliteli bir şekilde sürünüz. Makyaj yaparken şu kızın çok mutlu eden konu dudak bakım olmaktadır. Dudak bakımı konusunda mutlaka diş fırçası ile dudaklarınızı fırçalamalı ve daha dolgun bir hale getirmelisiniz ardından denize böceği nasıl bakım sayesinde nemlendirilir ve ruj gayet hoş durur. Göz kapaklarına far kullanmak konusuna gelince makyaj yapmadan önce mutlaka göz kapaklarına far bazı uygulanmaktadır. Far bazı hareketlerin daha kalıcı ve daha hoş görünmesini sağlamaktadır fazla birlikte renkli her gün boyunca kalınır.

Makyajdan Önce Lekeleri Kapatın

Yüz lekelerini kapatmak oldukça önemlidir. Bu da makyajdan önce yapılması gereken ilk şeylerden birisidir makyajınızın güzel ve hoş durması için mutlaka bu lekeyi kapatmamız gerekiyor. Bu yüzden öncelikle kırmızı lekeler kapatılır ardından ise yanına kısımlarında kapatırlar sürülerek renk farklılıkları giderilir.

Renk farklılıklarını götürdükten sonra ise yüzük parmağı ile bu kırmızılıklar kapatılır bu işlemi yaptıktan sonra yüzünüze fondöten sürmeyin. Çünkü önce bu lekelerden kurtulmanın makyajın daha kalıcı olabilmesi için ise mutlaka kapatacağız tercih edilmelidir. Bu kapatıcıları cilt renginize göre almanız oldukça önemli. Bu yüzden eğer koyu renk cilt yapısına sahip buğday tenlilere uygun kapatacak kullanmalıdır beyaz kişiler ise vaka lekeleri kapatmak için iyi bir maske tercih etmelidir.

Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kapatıcı ile yüzünüzü ayarlarlasınız sonrasında çok kolay bir şekilde makyajı geçebilirsiniz. Bunun yanında önemli olan bir nokta makyaj yaparken ki nemlendirmedir. Nemlendirmek amacıyla güneş kremi tercih edebilirsiniz. Bu cildinizi korur onun yanında ancak yağlı cilde sahipseniz asla güneş kremi kullanmayınız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.